komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Kai, Leonii

Biblioteka dla seniora…

piątek, 25.1.2019 12:12 , komentarze: 0 , odsłony: 1076
kategorie artykułu:

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej od grudnia 2018 roku realizuje rozrywkę i edukację dla pensjonariuszy miejscowego Dziennego Domu Seniora. Żyją w jednym budynku, co jest dla obu stron ogromnym ułatwieniem. 

Różnorodne zajęcia organizowane są trzy razy w tygodniu przez panią bibliotekarkę Agatę Maślanka. Seniorzy są mieszkańcami gminy wiejskiej Kłodzko i chętnie uczestniczą w zajęciach, jak widać na załączonych fotografiach. 

-Na początek zapoznani zostali z biblioteką, z obowiązującym regulaminem oraz z naszym księgozbiorem. Niektóre osoby zapisały się już do biblioteki i stały się naszymi nowymi czytelnikami.

W okresie świątecznym podczas zajęć rozwiązywaliśmy quizy i testy wiedzy o przysłowiach polskich, tradycjach bożonarodzeniowych oraz o zabobonach noworocznych. Dużym powodzeniem wśród seniorów cieszą się „Rozrywkowe koło fortuny”, gry i zabawy na skojarzenia np. gra „Tempo”. Bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, które prowadzone są w sposób motywujący i aktywizujący – opowiada pani Agata. 

-To właśnie z myślą o nich podpisaliśmy roczną umowę licencyjną uprawniającą do wielokrotnego publicznego wyświetlania filmów w bibliotece. Od 28 styczna uruchamiamy w tym zakresie trzy oferty, każda nieodpłatna:

*popołudnia z bajką dla dzieci w każdą środę od godziny 15.30

*projekcje filmowe z dyskusją dla seniorów w każdy czwartek od godziny 11.30 do 13.00

*piątkowe seanse filmowe dla młodzieży i dorosłych o godzinie 16.30.

Repertuar miesięczny będzie dostępny dla wszystkich w bibliotece. – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.

 

Zapraszamy mieszkańców Jaszkowej i okolic do skorzystania z tej oferty, bo warto!

 

Wasze komentarze


sobota, 20.4.2019 10:35
1
sobota, 13.4.2019 23:19
6
piątek, 29.3.2019 16:02
4
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ABC OGRODU
ABC OGRODU
Praca na GoWork
Praca na GoWork