komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

Biskup przeciwko seksualizacji dzieci. "To podszepty szatana"

poniedziałek, 11.3.2019 09:40 , komentarze: 35 , odsłony: 5755
kategorie artykułu:

Biskup Diecezji Świdnickiej Ignacy Dec skierował do wiernych list, w którym podkreśla, że edukacja seksualna dzieci w szkołach to niebezpieczna pokusa podsuwana przez szatana a zajęcia wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w placówkach (na razie tylko warszawskich) to demoralizacja dzieci. Pismo zostało odczytane we wszystkich parafiach diecezji, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca.

Wątek edukacji seksualnej w szkołach związany z tzw. Deklaracją LGBT+ rozpala przez ostatnie dni prawicowe media i kościół a także kuratoria do czerwoności. Wszystko za sprawą dokumentu podpisanego przez prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego, który zakłada m.in. działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. Jeśli chodzi tylko o oświatę w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

- Po pierwsze, i chcę to mocno podkreślić: minister edukacji narodowej nie pozwoli na indoktrynację w szkołach. Są kompetencje przynależne samorządowi i te, które są przynależne organowi państwa, jakim jest MEN. To minister określa, co jest w podstawie programowej, jakie są przedmioty, jak wyglądają ramowe plany nauczania, jakie kwalifikacje mają nauczyciele. Prezydent Warszawy, każdy wójt i burmistrz ma swoje, inne określone prawem kompetencje. Wątpliwości budzi też sama deklaracja, zwłaszcza rola, jaką mają spełniać tzw. Latarnicy-  mówił wiceminister edukacji Maciej Kopeć, komentując dla PAP deklarację LGBT+.

W swoim liście do wiernych biskup podkreślał, że to "szatan dość skutecznie podsuwa człowiekowi pokusę hołdowania ciału i stawiania przyjemności ponad wszystko. Pokusa ta przybiera dziś bardzo konkretną postać seksualizacji dzieci i to już od wczesnych lat przedszkolnych". Wskazywał także na niezwykłą determinację we wprowadzaniu takich rozwiązań. 

Nie bardzo rozumiemy, komu i dlaczego zależy na tym, by zamiast zajęć z etyki, jako alternatywnych dla religii, wprowadzać za publiczne pieniądze zajęcia, które tak naprawdę służą demoralizacji dzieci. Jest to o tyle niebezpieczne, że dzieci na tym etapie rozwoju nie wiedzą, co jest dla nich dobre, a co złe. Natomiast to, co wydaje się chwilowo przyjemne, w przyszłości może prowadzić do nieszczęść. Przypominają się w tym kontekście słowa Pana Jezusa „kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. Biada światu z powodu zgorszeń! (…) biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie” (Mt 18, 6-7) - czytamy w piśmie.

Biskup Dec wytknął także rodzicom ich obowiązki, które zostały nałożone przez wiarę katolicką, tuż po chrzcie ich dzieci. - Obowiązkiem rodziców podjętym przy okazji chrztu ich dziecka jest wychowanie potomstwa w wierze, a rodzice chrzestni wyrażali gotowość pomagania rodzicom w wypełnianiu ich obowiązku. Jak zatem strzeżecie wiary swoich dzieci? W jakim duchu je wychowujecie? Czy przyzwalając na demoralizujące działania w przedszkolach i szkołach nie sprzeniewierzacie się swoim przyrzeczeniom? Nie można milczeć, gdy dzieje się zło. Władze oświatowe twierdzą, że na terenie przedszkola i szkoły nie może się dziać nic, co sprzeciwiałoby się przekonaniom i woli rodziców. Czuwajcie więc i pilnujcie: kto i jak wychowuje Wasze pociechy. Na co zgadzacie się podpisując podsuwane Wam dokumenty na początku roku szkolnego? - zaapelował hierarcha.

 

Wasze komentarze

A skąd wiesz co znajduje się w karcie LGBT? Od...
poniedziałek, 11.03.2019 16:45 autor:
klecha się boi, a dzieci od najmłodszych lat trzeba ostrzegać...
czwartek, 14.03.2019 09:25 autor: popieram seksualizację dzieci
A co powiedzieć o księdzu który ukrywał swojego brata żeby...
wtorek, 12.03.2019 07:33 autor: Parafianie
A religia w szkołach i przedszkolach to nie indoktrynacja? Panie...
poniedziałek, 11.03.2019 12:48 autor: Marek
w szkołach jest etyka ale uczy jej ksiądz katolicki i...
poniedziałek, 11.03.2019 15:37 autor: KAHUNA
Święte słowa :)
wtorek, 12.03.2019 11:32 autor: Marek
Panie Dec co z księdzem z Ząbkowic co w pedofila...
poniedziałek, 11.03.2019 19:26 autor:
Panie biskupie a jak tam sprawa proboszcza z Szalejowa, co...
poniedziałek, 11.03.2019 10:02 autor: gosc
Ty sie dziadu na ten temat nie wypowiadaj, *********** jak...
poniedziałek, 11.03.2019 09:46 autor: Pilot LPR
Panie Dec , boi się , że klechy nie będą...
poniedziałek, 11.03.2019 10:13 autor: a tak sobie
Tak oni tak uświadamiają dzieci żeby tylko zajęcia praktyczne z...
poniedziałek, 11.03.2019 12:08 autor: czytelnik
Klechy, łapy precz od naszych dzieci!
poniedziałek, 11.03.2019 12:32 autor:
gdyby wcześniej były takie lekcje, na pewno nie powstał...
poniedziałek, 11.03.2019 13:09 autor: magnum

poniedziałek, 20.5.2019 22:15
12
poniedziałek, 20.5.2019 14:41
6
ELMECIK
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe