komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

poniedziałek, 20 maja 2019

Bazylego, Bernardyna

Biskup sprzeciwia się deprawacji dzieci przez WHO

piątek, 15.3.2019 08:41 , komentarze: 36 , odsłony: 4577
kategorie artykułu:

Elementy "holistycznej edukacji seksualnej dzieci" zaproponowanej przez WHO zdaniem biskupa świdnickiego Ignacego Deca są gwałtem na psychice najmłodszych i doprowadzą do banalizacji sfery płciowej człowieka, czego konsekwencją, zdaniem duchownego, będzie przyczyną wielu nieszczęść w małżeństwie. Słowa te w oświadczeniu Rady Krajowej Episkopatu Polski zostały skierowane do apostołów świeckich.

Gorąca dyskusja dot. zaleceń światowej organizacji zdrowia rozgorzała na dobre po decyzji prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskego dot. przyjęcia przez ratusz deklaracji LGBT+. W zamiarze dokument ma przede wszystkim dostrzec problemy mniejszości seksualnych i walczyć z dyskryminacją.  Deklaracja wyróżnia pięć obszarów, na których ma skoncentrować się lokalna polityka: bezpieczeństwa, czyli stworzenie np. hostelu dla osób LGBT, wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole z uwzględnieniem tożsamości psychoseksualnej. Edukacja seksualna ma być prowadzona w oparciu o wytyczne WHO. I to zdaniem polityków prawicy i hierarchów kościelnych stanowi ogromne zagrożenie dla najmłodszych. 

Alarmowani przez Rodziców, zdecydowanie wspieramy ich w walce o ochronę dzieci przed deprawacją proponowaną przez WHO. Walka ta staje się zrozumiała i konieczna, gdy nie polegając na propagandowych hasłach, przywoła się fakty z publikacji wydanej przez Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej w Kolonii, pt. “Standardy edukacji seksualnej w Europie (...). Tekst WHO przedstawia zacytowane powyżej działania jako elementy „holistycznej edukacji seksualnej”. Tymczasem jest to wysoce nieodpowiedzialny – popełniany w imię ideologii – gwałt na psychice dziecka, banalizacja sfery płciowej człowieka, a w konsekwencji realna przyczyna wielu nieszczęść w małżeństwie. Sobór Watykański II przestrzega, że „egoizm, hedonizm i niedozwolone zabiegi przeciw poczęciu” profanują miłość małżeńską (GS 47). Pp Franciszek w adhortacji Amoris laetitia przypomina natomiast, że „pozytywne i mądre wychowanie seksualne” powinno być osadzone w kontekście „wychowania do miłości, do wzajemnego daru z siebie” (AL. 280) - czytamy w oświadczeniu przewodniczącego Rady Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich biskupa Ignacego Deca.

Według specjalistów z Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton lęk środowisk prawicowych i kościoła jest nieuzasadniony a cytowane fragmenty opracowania, są wyrwane z kontekstu. 

- Te komentarze pokazują niewiedzę i brak zapoznania się z tekstem źródłowym. WHO stworzyła przewodnik dotyczący edukacji seksualnej, by rodzice, opiekunowie i nauczyciele wiedzieli, na jakie problemy typowe dla danego etapu rozwoju dziecka powinni zwracać uwagę. Plan WHO nie
jest żadnym programem na zajęcia, w przedszkolach nie ma przecież żadnych zajęć z edukacji seksualnej - wyjaśnia w rozmowie z dziennikarzami Wyborczej, Katarzyna Banasiak.

 

Wasze komentarze

DECU - KLECHO - ZAJMIJCIE SIĘ SWOIM ŚRODOWISKIEM I SAMI...
niedziela, 17.03.2019 20:02 autor: endriu
Precz z klerem ! Koniec tego !
piątek, 15.03.2019 21:17 autor:
Panie Dec , co pan wie o wychowaniu dzieci ,...
sobota, 16.03.2019 00:06 autor: a tak sobie
Żałosna kreatura, obleśny typ.
piątek, 15.03.2019 16:18 autor: autor
A gwałtem na psychice nie jest przez nich molestowanie dzieci??
piątek, 15.03.2019 12:22 autor: anty kler
A gadanie malutkim dzieciom na religii o aborcji z...
piątek, 15.03.2019 12:43 autor: Baba
A ja sprzeciwiam się deprawacji narodu przez kler, który w...
piątek, 15.03.2019 09:49 autor: lew Rzymianina

piątek, 17.5.2019 20:03
czwartek, 16.5.2019 07:10
czwartek, 16.5.2019 09:39
14
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Praca na GoWork