Błyskawiczne działania policji, Biura Współpracy Międzynarodowej KGP i angielskich służb uratowały życie młodej kobiety

środa, 28.4.2021 13:14 4082 4

Profesjonalnie i umiejętnie podjęte międzynarodowe policyjne działania przyniosły nieocenione efekty, które zapobiegły tragedii. Błyskawiczne działania dyżurnego z komisariatu policji w powiecie kłodzkim, świetna współpraca z Biurem Współpracy Międzynarodowej KGP oraz angielskimi służbami ratunkowymi doprowadziły do uratowania życia młodej kobiety.

Dyżurny z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej aspirant sztabowy Piotr Grudzień odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego z którego wynikało, że kobieta poprzez połknięcie 50 tabletek próbuje odebrać sobie życie.

- Dyżurny niezwłocznie skontaktował się z mieszkańcem powiatu kłodzkiego, który poinformował, że taką dramatyczną informację otrzymał od znajomej Polki, która mieszka w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że wiadomość otrzymał za pośrednictwem komunikatora internetowego i zgłosił to na telefon alarmowy 112. Policjant nie tracąc czasu natychmiast po danych współrzędnych ustalił adres, gdzie przebywa zdesperowana kobieta - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska. -  Po szybkiej weryfikacji adresu przy współpracy z Dyżurnym z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku powiadomiono Biuro Współpracy Międzynarodowej Komendy Głównej Policji, które następnie przekazało informacje angielskim służbom ratunkowym. Po kilku godzinach dyżurny bystrzyckiego komisariatu otrzymał informację przesłaną ze strony angielskiej, że 27-letnia kobieta została zabrana do szpitala, wymaga pomocy medycznej, ale jej życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

piątek, 30.04.2021 21:03
Jak wszystkich zaczipują to akcja taka będzie trwała o wiele
wojtek czwartek, 29.04.2021 08:30
Brawo panie Piotrku
środa, 28.04.2021 23:49
''CZEKAMY NA CZAS KIEDY NIE BĘDZIE WAS''