Co w wakacje robią dziewczyny z HS'' Team Kłodzko? Dokładają kolejne sukcesy do kolekcji, czyli dobre starty na Mistrzostwach Polski!

środa, 19.7.2023 09:20 1712 1

Sukcesy zawodniczek HS'' Team Kłodzko! Nasze pływaczki ustanawiają rekordy życiowe, są też wśród najlepszych pływaków reprezentujących Dolny Śląsk.

Rywalizacja podczas Mistrzostw Polski 15-latków w Lublinie i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 16-latków w Gliwicach w dniach 13-16 lipca przyniosła chwałę zwłaszcza Zofii Chilarskiej i Mai Porębię. Dziewczyny wywalczyły awans do 6 finałów B i zajęły wysokie lokaty. Tydzień wcześniej podczas Mistrzostw Polski 14-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim dobre miejsca wywalczyła również Amelia Bidowaniec.

Oto podsumowanie rywalizacji naszych zawodniczek podczas Mistrzostw Polski 14, 15 i 16-latków:
• Zofia Chilarska – kwalifikacje do trzech finałów B na dystansach 50, 100 i 200 m stylem motylkowym
– II miejsce na 100 m stylem motylkowym,
– IV miejsce na 200 m stylem motylkowym,
– VIII miejsce na 50 m stylem motylkowym.
Zosia poprawiła wszystkie rekordy życiowe!
• Maja Poręba– kwalifikacje do trzech finałów B na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym
– V miejsce na 50 m stylem klasycznym,
– §VII miejsce na 100 m stylem klasycznym.
Maja została zakwalifikowana do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży przez Polski Związek Pływacki i znalazła się wśród najlepszych 14 pływaków reprezentujących Dolny Śląsk!
• Amelia Bidowaniec – nowe rekordy życiowe na dystansach 100 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem dowolnym.