komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 1 marca 2021

Antoniny, Radoslawa

Co zrobić po nagłym zwolnieniu z pracy?

piątek, 12.2.2021 00:00 , odsłony: 307
kategorie artykułu:

Co zrobić po nagłym zwolnieniu z pracy? Wskazówki dotyczące szybkiej aplikacji o pracę

Każdy, kto otrzyma nagłe zwolnienie z pracy, z którym się nie liczył, jest w szoku i musi się na nowo zorganizować. Na myśl nasuwa się mnóstwo pytań: co dalej? Jak znaleźć szybko nową pracę? Gdzie zacząć szukać? Jak napisać dobre CV? Osoby, które mają małe doświadczenie w szukaniu pracy, ponieważ wiele lat pracowały w jednej firmie, nie wiedzą, jak poradzić sobie z takim problemami.

Poniżej przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek, mówiących od czego zacząć po otrzymaniu nagłego zwolnienia z pracy.

Staranie się o nową pracę wymaga, po pierwsze wyciągnięcia z dolnej szuflady CV i jego uzupełnienie nowymi informacjami. Ponadto, ważne jest aktywne zaangażowanie się na rynku pracy oraz wznowienie kontaktów zawodowych

1.   Uzupełnij swoje CV

Ważne jest zaktualizowanie własnego CV, czyli dopisanie ostatnich miejsc pracy oraz najważniejszych zadań i obowiązków z ostatniej firmy. Warto też pomyśleć o odpowiednim stylu graficznym CV, takim, który bardziej przyciągnie uwagę rekrutera, niż wypisanie wszystkich danych na zwykłej białej kartce. Jeśli nie masz czasu na stworzenie designu do swojego Curriculum Vitae, portal cvhero.com oferuje prawie 30 wzorów CV, dzięki którym stworzysz indywidualny życiorys w kilka minut.

Pamiętaj również o aktualnym zdjęciu do podania o pracę, ewentualnie zrób nowe, jeśli Twoje obecne ma już kilka lat.  

Należy pamiętać też o uzupełnieniu referencji. Jest to czasochłonne, jednak bardzo ważne, dlatego istotne jest skontaktowanie się z firmami, w których było się zatrudnionym.

2.   Zajmij się aktywnie wypowiedzeniem

Każdy, kto otrzymał wypowiedzenie, powinien być w tej sytuacji aktywny i negocjować umowę o zwolnieniu z pracy. Nie akceptuj jej od razu, tylko dowiedz się, jakie prawa ci przysługują.

3.   Myśl pozytywnie

Ważne jest, aby spojrzeć na zaistniałą sytuację pozytywnie i wyciągnąć z niej jak najlepsze wnioski. Warto zrobić bilans zawodowy, pomyśleć o alternatywnych obszarach zatrudnienia lub zmienienie perspektywy zawodowej, poprzez zmianę branży czy przekwalifikowanie się.

4.   Wymagania i ograniczenia

Zdefiniuj swoje osobiste wymagania i marzenia, ale także ograniczenia dotyczące nowej pracy, zwłaszcza w zakresie wynagrodzenia, mobilności, obciążenia pracą i pogodzenia pracy z życiem prywatnym. Pomyśl, co jest dla Ciebie najważniejsze w chwili obecnej.

5.   Zamelduj się w urzędzie pracy i na platformach kariery

Zarejestruj się koniecznie w urzędzie pracy jako poszukujący pracy. W urzędzie pracy jest dużo ogłoszeń, których nie znajdziesz w internecie. Dodatkowo warto też rozejrzeć się na portalach z ogłoszeniami o pracy lub na takich portalach jak Linkedin.com czy Golden Line. Warto również popytać wśród znajomych. Często w firmach wywieszone są ogłoszenia o pracy, które nie będą oficjalnie anonsowane.

6.   Planowanie kolejnych kroków

Sporządź konkretny osobisty plan „rzeczy do zrobienia”. Taki plan najlepiej jest stworzyć jeszcze podczas okresu wypowiedzenia. Pomaga on w zorganizowaniu własnego życia zawodowego, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie po utracie pracy.

7.  Odejście ze stylem

Ostanie tygodnie i dni w pracy należy dobrze zorganizować, aby zostawić po sobie dobre wrażenie. Do takich czynności należy oddanie obowiązków oraz zadań, pożegnanie się z pracownikami oraz ostatnia rozmowa z przełożonym.Choć takie rozmowy są trudne, warto je przeprowadzić, w końcu nie należy za sobą palić mostów. 

 

 
czwartek, 25.2.2021 13:13
poniedziałek, 15.2.2021 15:54
wtorek, 16.2.2021 05:00
sobota, 13.2.2021 00:00
środa, 10.2.2021 08:45
6
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele