komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 23 lutego 2020

Romany, Damiana

Czarna Góra: festyn na uroczyste otwarcie ferii zimowych [Foto]

poniedziałek, 10.2.2020 10:52 , komentarze: 0 , odsłony: 984
kategorie artykułu:

7 lutego w miejscowości Sienna odbył się festyn, podczas którego uroczyście otworzone zostały ferie na Dolnym Śląsku. W trakcie imprezy można było dowiedzieć się m. in. o działaniach podejmowanych przez dolnośląską policję w miejscowościach wypoczynkowych w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Bezpieczna Zima”.

Organizatorami tej imprezy byli Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

W spotkaniu udział wzięli zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podinsp. Robert Frąckowiak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – Agnieszka Sokołowska oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku – mł. insp. Ryszard Mazurkiewicz.

Policjanci z Wydziału Prewencji wraz z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Oprócz gier, zabaw i konkursów dla dzieci, odbyły się też pokazy sprzętu ratowniczego,  a także policyjnych quadów wykorzystywanych w trakcie działań w trudnym terenie. Najmłodsi mogli spotkać na stoku przyjaciela dzieci policyjną maskotkę - Komisarza Lwa. Jeden z naszych lwów nawet jeździł na nartach, co wzbudzało ogólne zainteresowanie i wywoływało uśmiech na twarzy najmłodszych.

Dorośli mogli porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii z przedstawicielami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego SUDETY, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz ratownikami medycznymi.

W sezonie zimowym 2019 / 2020 funkcjonariusze prowadzą szeroko zakrojone działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia zagrożeń związanych z tym chłodniejszym okresem roku. Działania ukierunkowane są na edukację dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego zachowania się w okresie zimowym, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, w tym zapobieganie kradzieżom sprzętu zimowego oraz wypadkom wynikającym ze zbyt brawurowej jazdy na nartach, snowboardzie, sankach itp. sprzęcie, przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych, samotnych oraz osób nietrzeźwych przebywających na wolnym powietrzu. Edukują też na temat bezpieczeństwa nie tylko na stokach czy na pieszych górskich szlakach, ale też na drogach, żeby nasza podróż podczas ferii była bezpieczna.

Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najmłodsi chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, gdzie czekały na nich drobne upominki.

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

 

 

Wasze komentarze

sobota, 22.2.2020 12:22
11
piątek, 21.2.2020 13:35
15
czwartek, 20.2.2020 13:36
32
poniedziałek, 17.2.2020 12:10
11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe