do 8 stycznia 2023, Duszniki-Zdrój: Wystawa „Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza” w Muzeum Papiernictwa

wtorek, 18.10.2022 14:36 384 0

„Sąsiedzi. Banknoty polsko-czeskiego pogranicza/Sousedé. Bankovky polsko-českého pohraničí” – wystawa w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju.

Pieniądz papierowy od wielu lat zajmuje zaszczytne miejsce w kręgu zainteresowań Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. W zborach numizmatycznych znajdziemy banknoty nie tylko polskie, ale również zagraniczne, w tym czeskie i czechosłowackie, których niemal kompletna kolekcja zgromadzona została po to, by zainteresować sąsiadów z Republiki Czeskiej muzealną ofertą wystawienniczą i edukacyjną. Na nowej wystawie w muzeum można podziwiać pieniądze zarówno nasze jak i naszych pobratymców „zza południowej granicy”. 

Rzeczona wystawa ma charakter edukacyjny. Pokazując walory artystyczne i historyczne czechosłowackich i czeskich banknotów chcemy w pigułce przedstawić dzieje Czechosłowacji i Czech. Na wystawie prezentowane są papierowe pieniądze ze wszystkich emisji banknotów czechosłowackich i czeskich od 1918 roku do współczesności, w tym unikatowe bony z getta w Terezinie. 

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Reporter portalu doba.pl widział tę wystawę jako pierwszy! Jego wrażenia przeczytasz TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)