komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 24 września 2020

Gerarda, Ruperta

Muzyczne Parkowanie w Polanicy-Zdroju

wtorek, 7.7.2020 12:11 , komentarze: 1 , odsłony: 2202
kategorie artykułu:

Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju rusza z projektem współfinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. "Festiwal Muzyczne Parkowanie - Letnie Spotkania z Kulturą" to plenerowe wydarzenie, które zostanie zorganizowane na malowniczym terenie Parku Zdrojowego w Polanicy- Zdroju.

Jego ideą jest nawiązanie do tradycji kurortów europejskich takich jak Baden czy Bath. Zadanie będzie polegać na zorganizowaniu w okresie letnim serii wydarzeń o wysokim poziomie artystycznym: 5 kameralnych koncertów "Muzyczne parkowanie", 4 warsztatów dla dzieci pn. "Muzyczne Zyg-Zaki" przeprowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów oraz 4 spotkania pn. "Śniadanie na trawie", mające na celu promocję młodych talentów.

Odbiorcami cyklu będą mieszkańcy całej Ziemi Kłodzkiej, a także goście, turyści i kuracjusze odwiedzający uzdrowisko. Organizacja tego typu wydarzenia z pewnością podniesie rangę oferty kulturalnej miasta o szerokich walorach turystycznych, a także przyczyni się do kultywowania wielowiekowego dziedzictwa kulturowego polskiej i światowej muzyki. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Najbliższe działania:
8 lipca godz. 11.00 Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym – Muzyczne Zyg-Zaki dla dzieci
12 lipca godz. 12.00 Park Józefa – Duet dęty: Bartłomiej Bielawski i Jakub Bielawski oraz czytanie wierszy polanickich poetów z Klubu Helikon

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 21.9.2020 09:33
poniedziałek, 21.9.2020 09:15
wtorek, 15.9.2020 13:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK