"Celuj w Igrzyska" w Dusznikach-Zdroju [Foto]

niedziela, 13.2.2022 20:12 2659 0

W dniach 12-13 lutego na obiekcie na Tauron Duszniki Arena w Dusznikach-Zdroju rozegrany został Puchar Polski I kategorii „Celuj w Igrzyska”. W programie zawodów będących drugą odsłoną 12. edycji CWI znalazły się biegi sprinterskie  oraz indywidualne.

W sobotę, 12 lutego rozegrane zostały biegi sprinterskie, które zaliczane są do klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska". Na podium stanęli: Martyna Lichosyt, Bartosz Penkała (juniorzy) oraz Natalia Nowak i Grzegorz Galica (juniorzy młodsi). W rywalizacji seniorów najlepsi okazali się:  Kamila Cichoń i Tomasz Jakieła.

WYNIKI - KLIKNIJ TUTAJ

W niedzielę, 13 lutego rozegrane zostały biegi indywidualne. Po raz drugi w trakcie tego weekendu na najwyższym stopniu podium stanęła juniorka Martyna Lichosyt oraz junior młodszy Grzegorz Galica. Rywalizację na najdłuższym biathlonowym dystansie wśród juniorów wygrał Jakub Bartyzoł, a wśród juniorek młodszych najlepsza okazała się Amelia Liszka. W biegu mężczyzn (seniorzy) wygrał Łukasz Szczurek,  a wśród seniorek zwycięstwo odniosła Joanna Jakieła.