Oszustwo metodą "na policjanta". Kobieta straciła 32 tys. zł i 300 euro

wtorek, 26.7.2022 13:42 1538 4

Policjanci zwracają się z apelem do rodzin seniorów - informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność.

- Najpierw do starszej mieszkanki Nowej Rudy zadzwonił oszust podający się za pracownika poczty i poprosił o podanie adresu zamieszkania, ponieważ musi zweryfikować adres na liście, który chcą jej dostarczyć. Następnie po dwóch godzinach zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przestępca poinformował kobietę, że prowadzone są działania skierowane przeciwko oszustom wyłudzającym pieniądze. Podczas rozmowy powiadomił kobietę o konieczności zabezpieczenia posiadanej przez nią gotówki, która niezwłocznie zostanie jej zwrócona po zakończeniu działań policyjnych. Po kilku minutach  przed budynek przyszła kobieta, której starsza mieszkanka Nowej Rudy przekazała 32 tys. złotych oraz 300 euro. Gdy seniorka zorientowała się, że została oszukana powiadomiła policję - oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Policjanci apelują, aby zawsze w kontaktach z osobami obcymi, również podczas rozmowy telefonicznej, zachować ostrożność i czujność. Przypominamy, że policjanci, czy też przedstawiciele innych służb nigdy nie będą nakłaniać nas do przekazania im naszych pieniędzy. Jeśli rozmówca w rozmowie telefonicznej prosi o dostęp do naszego rachunku bankowego lub przekazanie pieniędzy to znak, że mamy do czynienia z oszustem.

Policjanci przypominają, aby nie ufać takim telefonom. Nie przekazujmy obcym  pieniędzy, ani też dostępu do rachunku bankowego. W kontaktach z obcymi zachowajmy szczególną ostrożność. Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na nr tel. 112.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Nowy wątek
środa, 27.07.2022 17:38
Wiedzą gdzie dzwonić?
***** *** wtorek, 26.07.2022 19:24
Oooooooooooociap
środa, 27.07.2022 13:29
××××× peło!
Bracia Stolec wtorek, 26.07.2022 16:47
Jak mówi Matołusz ludzie są tak głupi że to działa.