Dusznicki Bieg Niepodległości zadziwił jak co roku. Ileż dzieci chce w nim uczestniczyć! [FOTO]

niedziela, 13.11.2022 10:05 1228 1

Tradycyjnie już, rocznicę odzyskania niepodległości Duszniki-Zdrój uczciły na sportowo. 11 listopada ten sposób świętowania wybierały tam całe rodziny. Fascynujące: tam nie trzeba namawiać dzieci do sportu! Wystarczyło im towarzyszyć podczas dusznickiego Biegu Niepodległości.

Dzieci – od maluchów młodszych niż 4 lata po nastoletnią młodzież – miały do pokonania dystanse od 100 do 1200 metrów. Mało? To spróbujcie się z nimi zmierzyć. Nie truchcikiem, ale po to, żeby wygrać! Bo Duszniki-Zdrój to chyba nieoficjalna stolica powiatu kłodzkiego w sporcie dziecięcym. A w sporcie – nie wierzcie, że jest inaczej – nie liczy się tylko sam udział, ale doskonalenie się, by wygrywać.

W Dusznikach o to łatwiej, bo – jak słyszeliśmy od rodziców – w tamtejszej szkole mają dobrych wuefistów? Dobrzy są pewnie dlatego, że udało im się razem z rodzicami stworzyć wspólną paczkę, grupę, która się po prostu lubi. A czuwa nad tym organizacyjnie Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. Dobrym zwyczajem stało się przy okazji tych imprez, że catering zapewniają rodzice, a dochód ze sprzedaży przeznaczają na radę szkoły.

Pozostał tam tradycyjny podział: mamy pieką ciasta [przekonaliśmy się: przepyszne!], a ojcowie zarządzają grillem [tym razem pod biało-czerwona flagą]. Nie do pobicia był jednak ajvar przygotowany przez jedną z pań. Nie, droga pani, proszę nie mowić, że nie jest „taki”, jak na Bałkanach. Jest lepszy! Choć rzeczywiście inny.

Po co tyle piszemy o wydawać by się mogło nieistotnych szczegółach? Ależ to jest niemal najważniejsze, mimo że w imprezie, we wszystkich biegach,  uczestniczyło blisko 200 zawodników! Tak się świętuje Niepodległość. Razem. A wszystkich medalistów biegów dziecięcych prezentujemy w naszej galerii zdjęć. [kot]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Bracia Pierd olec niedziela, 13.11.2022 13:20
Tam gdzie rządzi PiS tam coś się dzieje a nie...