Duszniki-Zdrój: boksy na odpady w nowej odsłonie

wtorek, 26.10.2021 10:12 2973 1

Trwa zmiana systemu organizacji odprowadzania odpadów przez mieszkańców Dusznik-Zdroju. Większość wspólnot ma już oznakowane i podstawione własne pojemniki.

W miejscach, gdzie było to możliwe, funkcjonujące do tej pory boksy zostały podzielone między wspólnoty do nich przypisane. Każdy z nich wymagał dobudowy. Koszty prac pokrywały wspólnoty solidarnie. Podzielone zostały dotąd trzy boksy: Park&Ride – dla 4 wspólnot, Rynek – dla 4 wspólnot i Bohaterów Getta – dla 6 wspólnot. Pozostałe lokalizacje zostały już wstępnie zaplanowane, co zostanie przedstawione na spotkaniach ze wspólnotami.

Proces zmian powinien ograniczyć podrzucanie odpadów przez przedsiębiorców do przynależnych wspólnotom niezamykanych miejsc gromadzenia odpadów, zwiększyć świadomość mieszkańców dotyczącą segregacji oraz zachowania większej estetyki tych miejsc. Każdy mieszkaniec otrzymuje do skrzynki na listy stosowne informacje odnośnie zmian oraz instrukcję, jak i gdzie segregować odpady. Przy segregacji należy pamiętać, aby pobierać worki do tego przeznaczone.

Odpady pozostawione luzem, jak kartony, butelki czy plastiki, lub umieszczone w innym worku, nie będą odbierane. Przypominamy że worki można pobierać (najlepiej wcześniej zamówić telefonicznie) w dziale komunalnym w DZK Sp. z o.o., tel. 748 627 632. 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

waldi wtorek, 26.10.2021 12:52
Wszedłem na Dobę by poczytać sobie o śmieciach w Dusznikach