komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 24 sierpnia 2019

Jerzego, Bartosza

Duszniki-Zdrój: budżet obywatelski – nabór wniosków

piątek, 9.8.2019 10:53 , komentarze: 0 , odsłony: 246
kategorie artykułu:

Nowy plac zabaw? Więcej książek w bibliotece? Organizacja koncertu? Szkolenia dla dzieci lub seniorów? Takie i inne projekty można sfinansować z budżetu obywatelskiego miasta.

Budżet obywatelski to wydzielona część budżetu gminy Duszniki-Zdrój, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. Przewidywana kwota środków przeznaczonych na realizację projektów mieszkańców w 2020 roku wynosi 50.000 zł. Ostateczna kwota zostanie uchwalona przez Radę Miejską podczas przyjmowania budżetu na przyszły rok.

Zadania zgłaszanego do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego muszą być ogólnodostępne i mieć charakter inwestycyjno-remontowy lub mieścić się w ramach działań prospołecznych, kulturalnych, oświatowych, sportowych lub innych mających na celu podniesienie jakości życia mieszkańców miasta.
Propozycje projektów do zrealizowania może złożyć każdy mieszkaniec Dusznik-Zdroju. W przypadku osób niepełnoletnich wymagane jest dołączenie zgody prawnego opiekuna. Zgłaszany projekt musi mieć poparcie czterech mieszkańców. Wypełniony formularz zgłoszenia projektu należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Dusznikach-Zdroju (BOI, Rynek 6, parter). Zgłoszone projekty zostaną poddane ocenie formalno-prawnej, a następnie opublikowane do wiadomości mieszkańców, którzy na wybrany przez siebie projekt będą mogli głosować wypełniając kartę do głosowania i dostarczając ją do BOI. Uzyskana suma głosów będzie decydowała o pierwszeństwie realizacji danego projektu. W przypadku otrzymania takiej samej liczby głosów przez dwa lub więcej projektów, odbędzie się losowanie. Jeśli pozostałe środki w budżecie nie będą pozwalały na realizację kolejnego zadania z listy, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych na liście, które spełnia kryteria finansowe. Regulamin budżetu obywatelskiego jest dostępny TUTAJ

Harmonogram:
od 01 do 30.08.2019
Zgłaszanie projektów przez mieszkańców
od 01 do 30.09.2019
Weryfikacja propozycji projektów
od 01 do 11.10.2019
Zapoznanie mieszkańców z projektami
od 14.10.2019 do 31.10.2019
Głosowanie na projekty
do 15.11.2019 
Ogłoszenie listy projektów do realizacji

 

Wasze komentarze

Praca na GoWork
Praca na GoWork
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele