Dzielnicowi ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej

piątek, 18.2.2022 13:16 974 0

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie miasta. 63-letni mężczyzna - poprzez bezprawne podłączenie - korzystał z prądu z pominięciem licznika. Teraz za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Nowej Rudy lokator kradnie prąd. Funkcjonariusze dokonali kontroli tego miejsca i potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej. Sposób podłączenia poza pominięciem układu pomiarowego umożliwił 63-letniemu mężczyźnie korzystanie z prądu. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m. in. jak długo mężczyzna dokonywał nielegalnego poboru energii oraz na jaką kwotę spowodował straty na szkodę spółki energetycznej.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.

Policjanci ostrzegają! Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

 

Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku

Dodaj komentarz

Komentarze (0)