Eko lekcja w bibliotece w Ołdrzychowicach Kłodzkich [FOTO]

poniedziałek, 26.9.2022 21:45 171 0

Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich odwiedzili uczniowie klasy pierwszej miejscowej Szkoły Podstawowej wraz z wicedyrektorką Katarzyną Janochą-Sito oraz wychowawczynią Dagmarą Grabowiecką

Tematem zajęć była segregacja śmieci, ochrona naszego środowiska oraz, jak żyć w zgodzie z naturą. Na początek dzieci wysłuchały bajki Tomek staje się eko autorstwa Genevieve Rousseau

Tomek dowiaduje się, w jak dużych kłopotach znajduje się planeta Ziemia i jak można jej pomóc. Uczy się na czym polega recykling, sortowanie śmieci, a nawet czym jest energia wiatrowa! Chłopiec postanawia od razu wykorzystać zdobytą wiedzę w domu wprowadzając nowe, proekologiczne nawyki. Tylko czy Tomek aby na pewno wszystko dobrze zrozumiał? I jak jego rodzina zareaguje na innowacyjne pomysły chłopca?

Po takim wstępie, nasze dzieci uczyły się segregować odpady w formie zabawy prosto z książki Dbam o przyrodę-ekozabawy na cały rok  Wydawnictwa Sowa. A to wszystko z bibliotekarką Aliną.  Dowiedziały się również, jak dbać o naszą planetę i jak nasze codzienne wybory wpływają na środowisko. Po raz pierwszy w życiu usłyszały o gazach cieplarnianych. Dlaczego warto sadzić drzewa, a także skąd się bierze smog. 

Następnie wszyscy wspólnie wkroczyli do świata rebusów, zagadek i krzyżówek ekologicznych. A ekologiczne koło fortuny ze słodkimi nagrodami pozwoliło wszystkim poznać prawa i reguły, jakimi kieruje się ekologia. Z buźkami pełnymi uśmiechu odkryło tajemnice funkcjonowania świata przyrody. 

Mówi mama, tata, brat 
Chroń Juleczko wodę tak,
aby nigdzie nie kapała,
aby się nie marnowała.

I nie wrzucaj do niej śmieci.
Bo choć czasem z nieba leci.
To bardzo trzeba o nią dbać
by starczyła na sto lat.
(Julia Galant)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)