komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 20 lipca 2019

Czeslawa, Hieronima

Ewa Karwan-Jastrzębska i „Z książką na walizkach” w kłodzkiej bibliotece

piątek, 7.6.2019 11:52 , komentarze: 0 , odsłony: 290
kategorie artykułu:

W czwartek 6 czerwca 2019 r. w ramach XVI edycji akcji „Z książką na walizkach, czyli Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami” w Filii dla Dzieci PiMBP im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku, gościła Ewa Karwan-Jastrzębska.

Ewa Karwan – Jastrzębska jest pisarką, scenarzystką, dziennikarką radiową. Zadebiutowała baśnią Miś Fantazy, która posłużyła za scenariusz trzynastu filmów animowanych. Ma na koncie kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży, a wśród nich: Przygody Feliksa Szczęśliwego i kota Ferdynanda, Banda Michałka, Hermes 9:10, Sobowtór, Misja Feniksa, Misja Xibalba i cykl powieści o czarodziejkach W.I.T.C.H. Ekspedycja. Przygotowuje też cykl audycji radiowych poświęconych książkom dla młodych czytelników. Podczas spotkania, w którym wzięli udział uczniowie SP im. W. Reymonta w Kłodzku, autorka przeczytała fragmenty swoich książek: m.in. Hermes 9:10 i Misja Xibalba oraz najnowszej pt. Sobowtór. Następnie autorka odpowiadała na liczne pytania. Okazało się, że pierwsze próby pisarskie zaczęły się w szkole podstawowej. Debiut pisarski Miś Fantazy był początkowo odcinkową opowieścią radiową, którą zainteresowało się wydawnictwo „Muza” i wydało ją w formie książki. Do tej pory Ewa Karwan – Jastrzębska napisała 49 książek, w tym kilka dla dorosłych. Jej książki są pięknie ilustrowane m.in. przez Dorotę Kobielę (autorkę filmu Twój Vincent) i Józefa Wilkonia.

Akcja „Z książką na walizkach” jest największą imprezą promującą czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku, w której biorą udział wybitni twórcy literatury dziecięcej, ilustratorzy i wydawcy. Jej głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Tegoroczne hasło brzmi MISTRZOWIE LITERATURY DZIECIOM, a finał akcji odbędzie się pod hasłem Mistrzowie literatury (na start!) 8 czerwca 2019 roku w godz. 10.00-13.00 w Świdnicy.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 8.7.2019 15:04
środa, 3.7.2019 10:42
3
poniedziałek, 1.7.2019 13:15
piątek, 28.6.2019 12:17
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele