Ewakuacja w polanickim szpitalu. Wspólne ćwiczenia personelu i służb ratunkowych [Foto]

piątek, 10.9.2021 19:19 2440 3

Sprawdzenie procedur i przygotowanie na wypadek nagłych zdarzeń - to główny cel ćwiczeń, jakie zorganizowane zostały w piątek, 10 września w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju.

- Scenariusz ćwiczeń zakładał wtargnięcie na teren jednego z oddziałów szpitalnych osoby, która po oddaniu kilku strzałów z broni palnej i kierowaniu gróźb odnośnie wysadzenia szpitala, zabarykadowała się wraz z pacjentką w jednej z sal. Personel oddziału, realizując procedury wewnętrzne dokonał ewakuacji, powiadomił kierownictwo szpitala i służby oraz dokonał zabezpieczenia możliwości dostania się osób postronnych w obszar zagrożenia. Scenariusz zakładał także, że doszło do niekontrolowanej detonacji podczas, której ucierpiał napastnik. Przybyłe służby zażegnały kryzys, a po sprawdzeniu, przekazały obiekt. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, a ich organizacja wynika zapisów rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków - mówi Małgorzata Mrowiec z polanickiego szpitala. 

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanicy-Zdroju, a także funkcjonariusze policji. 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

zdroworozsądkowo niedziela, 12.09.2021 16:58
Czy taki scenariusz był podyktowany jakimiś tego typu wcześniejszymi zdarzeniami...
piątek, 10.09.2021 21:52
A tam jeszcze są pacjenci ? Unikałbym takich miejsc i...
piątek, 10.09.2021 21:56
i jeszcze dodam po przeczytaniu tekstu artykułu. Już ćwiczą kiedy oszukany...