komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Festiwal bajek z Andersenem 2019

piątek, 10.5.2019 16:54 , komentarze: 0 , odsłony: 1424
kategorie artykułu:

W Pałacu w Żelaźnie odbył się 11. Festiwal bajek z Andersenem, organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich, pod patronatem wójta gminy Kłodzko i we współpracy z Fundacją Pałac Żelazno oraz Młodzieżową Radą Gminy Kłodzko. 


Wydarzenia festiwalowe wyszły poza pałacowe komnaty i wkroczyły w przestrzeń parkową. Festiwal rozpoczęła tradycyjna parada bajkowych postaci złożona z przebranych za bajkowych bohaterów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pod przewodnictwem Hansa Christiana Andersena (Artur Szczytowski) oraz polanickich Rusałek. Jego otwarcia dokonały dzieci posyłając do nieba kolorowe balony. Wystawionych zostało pięć teatrzyków kamishibai: „Dziewczynka z zapałkami”, „Brzydkie kaczątko”, „O wilku i siedmiu koźlątkach”, „Jaś i Małgosia” oraz „Calineczka”.

Nieodzownym elementem imprezy był baśniowy przegląd talentów. Zaprezentowano ich aż 23. Ogromne wrażenie zrobiła grupowa inscenizacja utworu Juliana Tuwima „Rzepka” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Gminnego w Szalejowie Dolnym. Natomiast nasze radosne trojaczki z Piszkowic zaprezentowały się w talentach muzycznych.

Tegoroczną, nieplanowaną niespodzianką była żywa jaszczurka, z którą każdy robił sobie zdjęcia. Przyjechała do nas z Bożkowa. Takie „zaskoczenia z zaskoczenia” bardzo lubimy…

Każde dziecko miało możliwość skorzystania z różnorodnych kreatywnych zajęć przygotowanych przez:
*Fundację Excalibur z Opola – warsztaty tarcz rycerskich i robienia sakiewek, kolorowy świat bajek, wielki turniej łuczniczy oraz tor sprawnościowy
*Młodzieżową Radę Gminy Kłodzko – baśniowy mural oraz strefa planszówek
*Koło Gospodyń Wiejskich Róża Kłodzka z Żelazna – warsztaty zdobienia pysznych ciastek sercowych
*Artura Szczytowskiego i Rusałki Polanickie – strefa czekolady i kolorowych twarzy
*Norberta Kościeszę (autora książek dla dzieci i dorosłych) – warsztaty „Straszne legendy hrabstwa kłodzkiego”.
*Salę zabaw Jaś z Kłodzka – bajeczna zjeżdżalnia.

Nieodzownym elementem każdej edycji festiwalu jest baśniowy tort wypieczony przez Piekarnię & Cukiernię Machela z Jaszkowej Dolnej. Był piękny, zaczarowany i smakował jak „niebo w gębie”… Jego krojeniem zajęli się Andersen i „Czarna dama kameliowa” (Katarzyna Czeryba). Dziękujemy!!! Nagłośnienie pod hasłem „zamieszanie w krainie bajek” zapewnił Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

 

Wasze komentarze

wtorek, 7.7.2020 12:11
1
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 14:01
poniedziałek, 22.6.2020 11:43
6
wtorek, 23.6.2020 10:11
poniedziałek, 15.6.2020 20:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe