Festiwal III Zderzenie Legend Ziemi Kłodzkiej rozbudzi wyobraźnię szkolnych dzieciaków. Same przygotują spektakle!

poniedziałek, 21.11.2022 12:09 623 0

Czy nasze dzieci i młodzież znają legendy ziemi kłodzkiej? Jeśli dotąd się z nimi nie zetknęły, teraz mają taką okazję. W kilku szkołach podstawowych wraz z animatorami „Akademii Wyobraźni” przygotują swoje przedstawienia, które zaprezentują przed rodzicami, nauczycielami i kolegami. Wszyscy potem spotkają się w Stroniu Śląskim na wielkim festiwalu.

Jakie to będą przedstawienia? „Akademia Wyobraźni” zaproponowała spektakle w konwencji papierowego teatru, których tematyka będzie oparta właśnie na legendach ziemi kłodzkiej. Dzieciom w ich przygotowaniu pomogą animatorzy, których wesprą doświadczeni nauczyciele zainteresowani metodyką teatru. 

Zwieńczeniem działań będzie festiwal III Zderzenie Legend Ziemi Kłodzkiej, który odbędzie się 13 grudnia w sali teatralnej Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim. Na festiwalu dzieci spotkają się z rówieśnikami z wybranych szkół z powiatu kłodzkiego, które będą prezentowały podobne przedstawienia. Prezentacjom będą przyglądać się zaproszeni jurorzy– specjaliści od edukacji i działań kulturalnych. Festiwal będzie okazją do wymiany doświadczeń i wrażeń pomiędzy jego uczestnikami.

Podczas festiwalu zaprezentują się grupy ze szkół podstawowych ze Stronia Śląskiego, Lądka-Zdroju, Trzebieszowic, Bystrzycy Kłodzkiej, Wilkanowa oraz Kłodzka. W tym roku zajęcia poprowadzą w nich Alicja Witczak, Paulina Bagińska, Monika Czerkas, Barbara Pawłowska, Marta Ruda i Bartłomiej Hudziec.

III Zderzenie Legend Ziemi Kłodzkiej to program edukacyjny prowadzony przez stowarzyszenie „Akademia Wyobraźni” – Program Działań Teatralnych we współpracy z Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim i Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej. Działanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Kłodzkiego oraz przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lądku-Zdroju.

Zdjęcia z warsztatów prowadzonych przez „Akademię Wyobraźni”

Dodaj komentarz

Komentarze (0)