Finał projektu "Na granicy na krawędzi"

niedziela, 26.9.2021 11:32 938 0

W dniach 18-19 września br. w ramach projektu ”Na granicy na Krawędzi” odbyła się jazda pilotażowa na trasie Moravska Trebova (CZ)  –  Bystrzyca Kłodzka (PL).

Gmina Bystrzyca Kłodzka jako partner projektowy uczestniczyła 18 września br. w ceremonii otwarcia połączenia produktów transgranicznych, które odbyło się w Moravsko Třebovej.

W tym dniu, polsko-czeska grupa rowerzystów pokonała dystans ok. 60 km z Moravsko Trebovej do Dolnej Morawy. W kolejnym dniu  rowerzyści wyruszyli z Dolnej Moravy do Bystrzycy Kłodzkiej, pokonując także dystans ok. 60 km.  Trasa prowadziła m.in. przez Międzygórze i nowo wybudowane trasy singletrack.

Finał polsko-czeskiego rajdu odbył się na zrewitalizowanej w ramach ww. projektu Górze Parkowej w Bystrzycy Kłodzkiej.

Przedmiotem projektu „Na granicy na krawędzi”/ „Na hranici na hraně”  jest wprowadzenie trzydniowego produktu dla specyficznej grupy rowerzystów MTB z historią "przezwycięż samego siebie". Wyzwanie ma stanowić nietradycyjny wyczyn sportowy w miejscach "na końcu świata", na granicy państw, języków, gór i równin, na granicy sił i odwagi, po prostu "na krawędzi".  W pięciu lokalizacjach pogranicza zostały wybudowane trasy singletrack, pumptrack, ścieżki i trasy rowerowe.

Wszystko zostało połączone przez trasy trailowe z Moravsko Třebovej do Dolnej Moravy i do Bystrzycy  Kłodzkiej.

Końcowym efektem projektu są:

- bike park Moravska Trebova: 13 km nowych tras singletracków i pumptrak,

- bike park Dolna Morava:  adrenalinowy toru przeszkód,

- bike park Bystrzyca Kłodzka: 4 km trasy singletrack Pętla Stronie, trasy spacerowe, rowerowe i biegowe na Górze Parkowej.