Gm. Nowa Ruda otrzymała dofinansowanie w ramach projektu "Płynę dalej"

środa, 20.4.2022 12:20 759 0

Wnioskowanie do nowego projektu zostało zakończone sukcesem! Już po raz drugi, Gmina Nowa Ruda otrzymała dofinansowanie w ramach projektu pn. „Płynę Dalej”, dzięki któremu uczniowie z klas IV-VIII mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach nauki pływania.

Adresowane są one do uczniów, którzy posiadają już podstawowe umiejętności pływania, tzn. ukończyli w latach wcześniejszych projekt „Umiem Pływać” i potrafią w sposób samodzielny przepłynąć 25 m na basenie.

Łącznie 30 uczniów ze szkoły podstawowej w Bożkowie i Jugowie rozpoczęło już cykl nowych zajęć na pływalni CTS Nowa Ruda. Instruktorem jest Diana Ławniczak, która już po raz drugi uczy i udoskonala umiejętności pływania naszych uczniów.

Projekt przewiduje aż 20 godzin zajęć , które odbywać się będą dwa razy w tygodniu jako zajęcia pozalekcyjne. Koszt każdej grupy szkoleniowej to ok. 5000 zł, z czego 2000 zł ponosi Gmina Nowa Ruda jako wkład własny do projektu na podstawie porozumienia podpisanego z Dolnośląską Federacją Sportu.

Gmina Nowa Ruda kontynuuje równolegle program „Umiem Pływać” dla dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych. Szczegółowe informacje pojawią się w oddzielnym wpisie.

Gmina Nowa Ruda

Dodaj komentarz

Komentarze (0)