Gmina Radków: Sportowe sukcesy i zasłużone nagrody [Foto]

poniedziałek, 5.7.2021 12:35 1140 0

Sport młodzieżowy w gminie Radków od lat niezmiennie stoi na bardzo wysokim poziomie. Spośród wszystkich dyscyplin sportowych, dzieci i młodzież najczęściej wybierają piłkę nożną, siatkówkę, łucznictwo oraz szachy.

Zaangażowanie młodych sportowców, praca oraz wiedza trenerów, zaplecze techniczne i finansowe przekładają się na sukcesy drużyn i zawodników indywidulanych na szczeblu regionalnym, wojewódzkim, a nawet krajowym. Zdecydowanie najbardziej utytułowaną obecnie drużyną jest UKS „Wieża” Radków. Siatkarki powtórzyły w tym roku sukces z 2020 r. i ponownie zdobyły tytuł Mistrza Dolnego Śląska Młodziczek. Następnie awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodziczek. Po wygraniu tego turnieju awansowały do półfinału, który we wrześniu rozgrywany będzie w hali sportowej w Ścinawce Średniej.

 

Zawodniczki z mistrzowskiej drużyny Młodziczek, Julia Szydełko i Amelia Sikora, zdobyły także tytuł Mistrza Dolnego Śląska Młodziczek w siatkówce plażowej i awansowały do Finału Mistrzostw Polski. Bardzo cieszy fakt, że również młodsza drużyna – czwórki – zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Sukcesy drużyny mają przełożenie na osiągnięcia indywidualne – Anna Karasińska dostała powołanie do kadry Polski U16, natomiast Samantha Korzec i Nadia Łuszczyńska wraz z reprezentacją Dolnego Śląska zdobyły złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

Kolejną dyscypliną, która od lat rozwija się w gminie Radków jest łucznictwo. W tym roku po raz kolejny byliśmy gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska w łucznictwie. Największym sukcesem jest jednak zdobycie przez żeńską drużynę pierwszego miejsca na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu. Podczas tych zawodów indywidualnie drugie miejsce zajęła Hanna Ochsenbauer, a Maja Kusiakiewicz uplasowała się na miejscu piątym. Trenerka Gabriela Abucewicz odebrała nagrodę za zajęcie IV miejsca w kategorii KLUBY. Ze względu na pandemię Covid 19 podczas minionego sezonu nie można było rozegrać wszystkich planowych turniejów szachowych. Zniesienie obostrzeń pozwoliło na zorganizowanie w Ścinawce Średniej Finałów Dolnośląskich LZS w ramach Igrzysk Dolnośląskich. Kolejne zawody planowane są na sezon jesienny, a tymczasem szachiści szlifują formę podczas obozu sportowego.

Na terenie gminy Radków jest wielu sportowców, którzy indywidualnie zdobywają wiele tytułów – w pływaniu, sportach walki, tańcu. Nie sposób wymienić tu każdego z osobna, ale wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W miniony piątek, 2 lipca wręczono wyróżnienia i stypendia sportowe zawodnikom oraz trenerom. Spotkanie było okazją do podsumowania minionego sezonu oraz podziękowania sobie wzajemnie za emocje, wzruszenia i zaangażowanie. 

 

Gmina Radków

Dodaj komentarz

Komentarze (0)