Gmina Stronie Śl., Góry Bialskie: Komunikat dla narciarzy biegowych

sobota, 12.3.2022 10:51 643 0

W Górach Bialskich zima nie odpuszcza, warunki na trasach biegowych są BARDZO DOBREPrzez ostatnich kilka dni nie było opadów śniegu, za dnia świeci a w nocy temperatury dochodzą do -10 stopni.

Ratrak ostatni raz wjechał na trasy biegowe w zeszłą sobotę przygotowując: Dolinę Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami do Przełęczy Suchej, Pętlę Rezerwatową oraz Łącznik pomiędzy Przełęczą Suchą a Wielkim Rozdrożem.

Zostały przygotowane też Pętla Bialska, Droga Marianny oraz Kozia Droga z Nowego Gierałtowa do Wielkiego Rozdroża i Droga w kierunku Przełęczy Dział. W Górach Bialskich leży od 15 do 45 cm śniegu. Najlepsze warunki panują na wysokości od 800 do 1000 m n.p.m. Na Dukcie nad Spławami można pobiegać łyżwą, na pozostałych trasach klasykiem. ratraki przygotowały Szengeny, Pralinkę, Pohadkę i Magistralę.

Łącznie na pograniczu przygotowanych jest około 100 km tras narciarstwa biegowego.

W dolnych partiach Doliny Białej Lądeckiej, na Czarnym Dukcie oraz na Drodze Marianny i Koziej Drodze od Nowego Gierałtowa mogą pojawić się deficyty śniegowe oraz w torach mogą pojawiać się drobne gałązki i szyszki. Parkingi w górnych Bielicach są przygotowane. Przypominamy, że zakazy wjazdu na parkingi powyżej ostatnich zabudowań w Bielicach do końca sezonu biegówkowego NIE OBOWIĄZUJĄ.

Gm. Stronie Śl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)