Hybrydowa Toyota trafiła do Komisariatu Policji w Nowej Rudzie [Foto]

czwartek, 3.3.2022 15:43 5067 4

Przed budynkiem Komisariatu Policji w Nowej Rudzie odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego oznakowanego pojazdu służbowych. Radiowóz zakupiony został dzięki zaangażowaniu i wsparciu oraz samorządów Miasta i Gminy Nowa Ruda oraz Radkowa, które wspólnie w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu policji.

- Nowy pojazd służbowy będzie wykorzystywany podczas służby na trenie miasta i gminy Nowa Ruda i Radkowa. Radiowóz został zakupiony z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz samorządów Miasta i Gminy Kłodzko. Samochód marki Toyota corolla jest nowoczesnym i ekologicznym pojazdem. Przystosowany do służby dla funkcjonariuszy, wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra z napędem hybrydowym i mocy blisko 100 KM. Koszt zakupu samochodu wyniósł ponad 109 tysięcy złotych. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu pojazdu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

W uroczystości uczestniczył komendant Powiatowy Policji w Kłodzku podinspektor Rafał Siczek, komendant Komisariatu Policji w Nowej Rudzie młodszy inspektor Arkadiusz Michalski, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Nowej Rudzie komisarz Wojciech Zaręba, burmistrz Nowej Rudy Tomasz Kiliński,  wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska oraz przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Radków Leszek Dorszewski.

Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku podinspektor Rafał Siczek podziękował w imieniu funkcjonariuszy za nowy radiowóz podkreślając, iż wykorzystany on będzie w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom  i turystom. Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku zaznaczył w swoim wystąpieniu, że zakup radiowozu jest kolejnym  dowodem na owocną  współpracę Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku z samorządami.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

lucek piątek, 04.03.2022 21:42
Ksindza nie ma? Nie chcą dać PIENIONSZKA BOZI?
Karol piątek, 04.03.2022 11:11
Akurat hybryda to spoko pomysł. Ta corolla jest nisko emisyjna...
Bogobojowy piątek, 04.03.2022 09:14
Kleryka nie ma na imprezie milicyjnej? Co to się dzieje...
Pops piątek, 04.03.2022 08:51
A ile jest karetek pogotowia?