I ŚNIEŻNICKA SETKA za nami [Foto]

środa, 8.6.2022 11:30 1582 1

Pierwsza Śnieżnicka Setka za nami. Wydarzenie zorganizowane zostało w dniach 3-5 lipca, a start i meta znajdowały się nad Zalewem w Starej Morawie.

Piękna i zarazem bardzo selektywna, jedna z najtrudniejszych w Polsce tras poprowadzona przez Krowiarki, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie oraz Złote, spowodowała że nie było łatwo. Na czterech punktach żywieniowych zawodnicy mogli się zregenerować, uzupełnić zapasy żywności i wody, oraz poradzić się obsługi w kwestii dalszej trasy, porozmawiać o trudnościach. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Grupa Sudecka GOPR. Na szczęście obyło się bez większych problemów zdrowotnych, niestety było kilka kontuzji w postaci skręcenia kostki czy też lekkich urazów związanych z obtarciami stóp.

Pierwsi na metę przyszli ok godziny 16 w sobotę po prawie 22 godzinach ciężkiego marszu, ostatnia osoba dotarła na metę w niedzielę ok godziny 3 rano. Uczestnicy SETKI zdobyli Skowronią Górę, Czarną Górę, zeszli do Międzygórza, wdrapali się na Śnieżnik, Przełęcz Płoszczyna, Rudawiec oraz Przełęcz Suchą. Start i meta znajdowały się nad Zalewem w Starej Morawie. Gratulacje dla uczestników zawodów (uczestników było 85 osób) za wytrwałość oraz ukończenie tak trudnej trasy.  

Pierwsi zawodnicy dotarli do mety w sobotę o godz. 16:00 po 22 godzinach ciężkiego marszu, ostatni uczestnik dotarł do mety w niedzielę o godzinie 3 nad ranem.
Organizatorem wydarzenia było Wrocławskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Już teraz zapraszamy na górski maraton Nordic walking (43 km), który odbędzie się 20 sierpnia 2022r. Szczegóły wkrótce.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 08.06.2022 13:13
3 i 5 lipca jeszcze nie bylo redaktorzyny marne