komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 7 lipca 2020

Cyryla, Estery

III Dni Lewina Kłodzkiego za nami! [Foto]

poniedziałek, 9.9.2019 17:29 , komentarze: 0 , odsłony: 1925
kategorie artykułu:

Polsko-Czeskie Spotkania Sąsiedzkie - pod takim hasłem zorganizowane zostały tegoroczne, trzecie Dni Lewina Kłodzkiego. W programie wydarzenia, jakie odbyło się w dniach 7-8 września na terenie przy basenie kąpielowym znalazły się m.in.: Gminny Bieg Przełajowy, występ uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, pokaz zapaśniczy zawodników ULK "Bursztyn" oraz pokazy strażackie w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

- W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy to wydarzanie wspólnie z naszymi partnerami z Czech, z Novego Hradka i myślę, że na przyszłość będzie to już nasza tradycja. Podczas tegorocznej imprezy prowadzona jest zbiórka na wóz dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Bardzo zależy nam na jego zakupie ponieważ obecny ma prawie 40 lat. Samochód kosztuje prawie 820 tys. złotych. Część środków udało nam się już pozyskać i obecnie brakuje nam około 150 tysięcy złotych - mówi wójt gminy Lewin Kłodzki, Joanna Klimek-Szymanowicz.

Dotacja, jaką udało się pozyskać pochodzi m.in. z WFOŚiGW, KSRG, firm ubezpieczeniowych, oraz Urzędu Marszałkowskiego. Ponadto strażacy z OSP Lewin Kłodzki, aby zakupić nowy samochód ratowniczo-gaśniczy prowadzą m.in. zbiórkę złomu, który przekazać można dzwoniąc pod nr tel. 669-529-433.  Akcja prowadzona jest także na stronie https://zrzutka.pl/32mnvp 

W programie III Dni Lewina Kłodzkiego znalazły się także koncerty zespołów Paradise i Sa-Duo Music oraz benefis fakira, Roberta Borysewicza. Na scenie wystąpił również zespół DOXXX, a dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ Gregor. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci takich jak: miasteczko rowerowe oraz kraina baniek mydlanych i clauna. Wydarzenie zwieńczył koncert zespołu Duo Flesz. 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe