IV Polanickie Grzybobranie – GRZYBÓW-ZDROJE zbiera na rehabilitację polaniczanina Sebastiana Żabskiego

piątek, 9.9.2022 11:27 742 0

W ostatni letni weekend, 17 września 2022 r. w polanickim Parku Zdrojowym odbędzie się IV Polanickie Grzybobranie – GRZYBÓW-ZDROJE. Podczas wydarzenia odbędzie się sprzedaż ciast i posiłków, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację polaniczanina Sebastiana Żabskiego.

Pisaliśmy już na portalu doba.pl, że Sebastian Żabski jest narzeczonym Sylwii i ojcem 4-miesięcznej Marcelki. W połowie czerwca otrzymał wyrok: guz mózgu. Przeszedł trzy operacje. Po ostatniej jego stan się pogorszył. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Tak jest do dziś. Na portalu zrzutka.pl dzięki ofiarności państwa udało się już zebrać niemal 100 tys. zł. W pomoc dla bliskich od początku angażuje się  urząd miejski w Polanicy-Zdroju. Podczas wydarzenia, którego organizatorami są Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji oraz Nadleśnictwo Zdroje, odbędzie się kwesta na ten cel. 

Celem IV Polanickiego Grzybobrania jest przede wszystkim krzewienie edukacji w zakresie kultury leśnej, ekologicznej oraz pokazanie sposobów na alternatywne spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin. W programie wydarzenia jest m.in.:
- rozstrzygnięcie konkursów na najładniejsze okazy grzybowe i na nalewkę z darów lasu,
- edukacja leśna z pracownikami Nadleśnictwa Zdroje oraz Parku Narodowego Gór Stołowych,
- rodzinna gra terenowa o tematyce botanicznej- Kino Leśne- Kulinarne Leśne Show z udziałem Rodziny Krechów- wykłady botaniczne oraz warsztaty rękodzieła leśnego- stoiska wystawiennicze produktów regionalnych.
Część artystyczną wypełni koncert Kapeli Zielonych Granic. Na uczestników wydarzenia czekają liczne konkursy z nagrodami oraz szereg innych atrakcji. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Przyjedźcie, uczcie się, bawcie i wesprzyjcie Sebastiana Żabskiego!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)