Izba Przyjęć w kłodzkim szpitalu wyremontowana. Odnowiono także dwa oddziały [Foto]

poniedziałek, 13.9.2021 19:48 2537 10

Od czerwca br. w kłodzkim szpitalu prowadzone były prace remontowe, w ramach których odnowione zostały: Izba Przyjęć, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Chorób Wewnętrznych. Całkowity koszt prac wyniósł blisko 190 tys. złotych. 

 - Udało nam się wyremontować Oddział Wewnętrzny, który do czerwca był oddziałem covidowym, a także Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Izbę Przyjęć, która jest wizytówką naszego szpitala. Izba Przyjęć to kapitalny remont z wymianą instalacji wodnej, elektrycznej i całej sieci komputerowej. Udało nam się doposażyć izbę w nowy sprzęt łóżko reanimacyjne, USG, kardiomonitory i masażer serca. Dodatkowo w Izbie Przyjęć zamontowany został całodobowy monitoring - mówi Jadwiga Radziejewska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. - Środki na zakup materiałów budowlanych udało nam się zaoszczędzić m.in. z umorzenia podatku od nieruchomości. Ponadto otrzymaliśmy dotację na zakup środków dezynfekcyjnych w związku z tym nie wydatkowaliśmy swoich  środków.  Wszystkie prace wykonaliśmy własną grupą techniczną. 

Koszt remontu Izby Przyjęć wyniósł 37 344,56 zł. Ponadto odnowione zostały Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Chorób Wewnętrznych, w którym do czerwca br. funkcjonował oddział covidowy.  

- Byliśmy jedną z nielicznych jednostek w województwie dolnośląskim, która nie zamknęła żadnego szpitala i prowadziła pełny zakres działalności, uruchamiając przy tym dodatkowy oddział covidowy.  Zrobiliśmy to w strukturach naszego oddziału wewnętrznego, którego nie mogliśmy przenieść do Nowej Rudy ponieważ tam nie mamy instalacji tlenowej, a podstawowym elementem leczenia przy covidzie jest tlenoterapia. W związku z tym oddział wewnętrzny przenieśliśmy do Nowej Rudy, a tutaj od listopada ubiegłego roku do czerwca prowadziliśmy oddział covidowy. Niestety był to duży, ciężki oddział, z dużym obłożeniem, gdzie byli pacjenci na noszach i wózkach, a co za tym idzie podczas funkcjonowania oddział został wyeksploatowany. Zniszczona została wykładzina, która już była starsza, a ściany zostały poobijane wózkami i noszami. Po zamknięciu oddziału covidowego postanowiliśmy szybko, sposobem gospodarskim i nakładem własnych środków wyremontować ten oddział żeby zaadoptować go do nowego oddziału wewnętrznego - wyjaśnia dyrektor kłodzkiego ZOZ-u. 

Zakres prac obejmował: demontaż starej oraz ułożenie nowej wykładziny obiektowej na korytarzu, wymianę stolarki drzwiowej na salach chorych (2 szt.), malowanie ścian korytarza, sal chorych oraz pozostałych pomieszczeń oddziału. Oddział podzielony został taże na dwie oddzielne strefy pożarowe. Koszt remontu pomieszczeń oddziału wewnętrznego wyniósł 52 635,09 zł.

Wyremontowanie zostały pomieszczenia byłego oddziału ginekologii w budynku głównym na potrzeby oddziału kompleksowej rehabilitacji po zawale serca. W celu dostosowania do potrzeb nowego oddziału wykonano: demontaż starej oraz ułożenie nowej wykładziny obiektowej na korytarzu i w salach chorych oraz malowanie ścian korytarza, sal chorych i pozostałych pomieszczeń. Przeprowadzony został także remont węzła sanitarnego, który przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonana została także instalacja tlenowa na salach chorych. Koszt remontu 98 157,32 zł.

-  W naszych strukturach mamy oddział kardiologiczny z pełnym zapleczem zabiegowym czyli z Pracownią Hemodynamiki, Pracownią Elektrofizjologii Serca. Brakowało nam tylko zabezpieczenia pozawałowego w rehabilitacji. To nam się udało. Wyremontowaliśmy pomieszczenia byłego oddziału ginekologii, dostosowując je do najnowszych standardów i spełniając wszelkie wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia. Oddział został wyposażony w pełną diagnostykę obrazową tj. EKG, USG serca, próby wysiłkowe, 24-godzinne monitorowanie EKG. Nad przebiegiem pracy na tym oddziale czuwają lekarze kardiolodzy, zespół fizjoterapeutów i doświadczone pielęgniarki - mówi Jadwiga Radziejewska. 

 

 

Przeczytaj komentarze (10)

Komentarze (10)

baltazar wtorek, 14.09.2021 06:21
Remont i długo długo nic - obsługa pacjenta DNO ,zarzadzanie...
Nn środa, 15.09.2021 14:53
Wybierzcie się na paliatywny. Chodziłem tam w odwiedziny i widziałem...
Kłodczanin wtorek, 14.09.2021 20:26
Pani Jadwiga Radziejewska najlepszy zarządca jaki mogl się przytrafić Zozowi.
Qwerty środa, 15.09.2021 14:46
Kto pisze te durnoty. Boże, najgorszy zarządca, jaki był kiedykolwiek...
wtorek, 14.09.2021 09:45
Czytają komentarze można dojść do wniosku, że słuszna jest linia...
wtorek, 14.09.2021 16:50
W pełni się zgadzam Ten szpital powinni dawno zamknąć
aaa wtorek, 14.09.2021 20:18
Towarzystwo wzajemnej adoracji, byle zapozować do zdjęcia i się pokazać.
Bogobojowy wtorek, 14.09.2021 09:08
Wszystko fajnie. Tylko po co to komu, jak nie ma...
Pinokio. wtorek, 14.09.2021 06:43
I co z tego że ładnie jak przyjdzie następna fala...
poniedziałek, 13.09.2021 21:10
Super.Juz teraz nikogo nie będą do Polanicy odsyłać hahaha