komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Jakie korzyści zapewnia polisa OC w życiu prywatnym?

czwartek, 10.10.2019 11:37 , odsłony: 371
kategorie artykułu:

Wykupujesz ubezpieczenie mieszkaniowe, by dobrze zabezpieczyć się w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych? Pomyśl o rozszerzeniu ochrony o polisę OC w życiu prywatnym. Chociaż będzie wiązać się to z dodatkowymi kosztami, takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Poznaj te najważniejsze.

Ubezpieczenie mieszkania często ogranicza się wyłącznie do podstawowej ochrony – chodzi o zabezpieczenie murów i stałe elementy wyposażenia. Często to jednak za mało, dlatego część osób rozszerza ochronę o ruchomości. I ten wariant może okazać się niewystarczający – szczególnie, jeśli w Twoim mieszkaniu dojdzie do awarii w łazience. O zalanie sąsiednich domostw wcale nie jest trudno, a standardowa polisa nie zawsze pokryje koszty remontu. Z pomocą przychodzi tzw. OC w życiu prywatnym.

Co obejmuje OC w życiu prywatnym?

Polisa OC w życiu prywatnym działa podobnie jak komunikacyjne ubezpieczenie OC. W obu przypadkach ubezpieczyciel przejmuje finansową odpowiedzialność w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim.

W zależności od wybranego zakresu ochrony, chodzi między innymi o takie zdarzenia jak:

  •         zalanie mieszkania sąsiada, np. w następstwie awarii pralki, pozostawienia niezakręconego kurka, pęknięcia czy nieszczelności rur,
  •         wybicie szyby w oknie, uszkodzenie drzwi,
  •         uszkodzenie towarów w sklepie,
  •         potrącenie pieszego podczas jazdy na rowerze,
  •         zarysowanie cudzego pojazdu,
  •         spowodowanie urazów osobom trzecim podczas uprawiania aktywności fizycznej.

Jak wynika z informacji zawartych w artykule https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/jakie-korzysci-zapewnia-polisa-oc-w-zyciu-prywatnym, ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym można objąć nie tylko samego ubezpieczonego, ale również członków rodziny.

Zalety ubezpieczenia OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to przede wszystkim szeroki zakres ochrony i możliwość uniknięcia poważnych konsekwencji finansowych w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Nie musisz więc obawiać się ogromnych wydatków, gdy zalejesz komuś mieszkanie, uszkodzisz samochód lub wyrządzisz jakąkolwiek inną szkodę. Wszystkie wydatki pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe – zgodnie z obowiązującą umową.

Jak wykupić dobre OC w życiu prywatnym?

Wysokość składki wcale nie jest dobrym wyznacznikiem ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  •         zakres ochrony,
  •         sumę ubezpieczenia,
  •         wyłączenia odpowiedzialności.

Koszty możesz oszacować, korzystając z takich serwisów jak np. http://porownywarka-ubezpieczen.pl. Pamiętaj jednak, aby wcześniej dokładnie zapoznać się z warunkami polisy – dzięki temu będziesz mieć pewność, że ubezpieczenie chroni w zakresie adekwatnym do potrzeb i oczekiwań.

 

 

 
niedziela, 12.7.2020 14:08
66
piątek, 10.7.2020 12:06
32
środa, 8.7.2020 17:45
381
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe