komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 15 kwietnia 2021

Ludwiny, Waclawy

Jazz w Muzeum Papiernictwa - koncert online

piątek, 5.3.2021 09:21 , komentarze: 0 , odsłony: 195

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza 11 marca o godz. 20:00 na koncert online Janusza Cedro (wokal, gitara) i Tomasza Wendta (saksofon). W programie m.in. przeboje „Czerwonych Gitar”, Czesława Niemena czy „Niebiesko-Czarnych”. Wydarzenie będzie transmitowane bezpłatnie na muzealnym Facebooku.

Na miejsce recitalu wybrano jedno z pomieszczeń dusznickiego młyna papierniczego. Przed 1945 r. sala ta pełniła funkcję salonu. Na zielonej, pluszowej kanapie zasiadali ówcześni mieszkańcy papierni, wsłuchując się uważnie w brzmienie postawionego tam fortepianu. Grał na nim senior rodu.

Czasy się zmieniły. Salon zamienił się w salę wystawienniczą Muzeum Papiernictwa, ale 11 marca powróci do niego muzyka. Zagra wspaniały duet, w wykonaniu którego usłyszymy największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej z lat 60. i 70. Wśród nich „Historia jednej znajomości” czy „Autostop” w nowej, jazzowej aranżacji przy akompaniamencie saksofonu.

Serdecznie zapraszamy przed odbiorniki.

„Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego”.

***

JANUSZ CEDRO - kompozytor, wokalista, aranżer, reżyser, manager i producent muzyczny. Ze sceną muzyczną Wrocławia jest związany jest od 1978 r., czyli od chwili powstania zespołu „Spirituals Singers Band”. Po odejściu od „SSB” realizował swoje projekty : „Janusz Cedro live in Concert” oraz „Janusz Cedro and the Band”. Z formacjami, w których śpiewał, wziął udział w najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce i w Europie. W 2000 r. w Klubie Jazzowym „Rura" Janusz Cedro zagrał pożegnalny koncert. W czerwcu 2017 r. powrócił na scenę z nowym projektem „Janusz Cedro – solo” i recitalem „Najpiękniejsze piosenki świata, czyli polskie przeboje muzyki rozrywkowej lat 60. i 70.". Od czterech lat koncertuje we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku i w Polsce… zawsze przy pełnej widowni.

dr TOMASZ WENDT - kompozytor i saksofonista jazzowy. Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in. I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej 2015 w Katowicach czy II nagrody zespołowej na Festiwalu Jazzowym w Getxo (Hiszpania). W 2017 r. Tomasz Wendt odebrał statuetkę za fonograficzny debiut roku w muzyce jazzowej. W 2020 r. Polskie Stowarzyszenie Jazzowe zgłosiło dra T. Wendta do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020” w kategorii „Odkrycie Roku”.

Informacja z Muzeum Papiernictwa

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 13.4.2021 13:20
wtorek, 13.4.2021 09:32
poniedziałek, 12.4.2021 09:39