komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu

piątek, 18.9.2020 11:17 , komentarze: 1 , odsłony: 1298
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole policji ustawione kolejno po sobie na różnych odcinkach drogi.

Podczas piątkowych działań policjanci reagują, poza wykroczeniami wynikającymi z przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Szczególnym nadzorem  objęte są przede wszystkim miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy, w ramach działań prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie jak i dynamicznie przy użyciu radiowozu z videorejestratorem .

Apelujemy do kierujących, aby zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy oraz zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

 

Wasze komentarze

ELMECIK
Wymarzone wesele