komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 12 maja 2021

Pankracego, Dominika

Kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Nie posiadał prawa jazdy

czwartek, 15.4.2021 12:38 , komentarze: 0 , odsłony: 435
kategorie artykułu:

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem osobowym. 28-latek zdecydował się na jazdę pomimo wydanej decyzji Starosty Powiatowego w Kłodzku o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto mężczyzna jest podejrzewany o to, że kierował samochodem pod działaniem narkotyków.

14 kwietnia w Kłodzku dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Jak się okazało, po sprawdzeniu  w policyjnej bazie danych, 28-letni mężczyzna kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji Starosty Powiatowego w Kłodzku o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Ponadto policjanci przypuszczali, że 28-latek kierował pojazdem pod działaniem narkotyków. Postanowili to sprawdzić. Wstępne badanie wykazało, że jest pod wpływem środka odurzającego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala celem pobrania krwi do analizy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.5.2021 13:55
2