komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Kierujący nie stosował się do sądowego zakazu i kierował w stanie nietrzeźwości

poniedziałek, 31.8.2020 11:15 , komentarze: 0 , odsłony: 919
kategorie artykułu:

Kierował samochodem osobowym ignorując zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. Ponadto kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz 31-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje zachowanie odpowie karnie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Kłodzku  zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Po przebadaniu okazało się, że 31-latek jest nietrzeźwy. Miał on 1,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnymi przepisami karnymi za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności nawet 5 lat.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Natomiast jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub kierował samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu prowadzenia pojazdów  mechanicznych, zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku 

podinsp. Wioletta Martuszewska

 

Wasze komentarze

ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele