Kłodzka klaryska od 70 lat jest zakonnicą. Życzenia stu lat to za mało!

wtorek, 22.11.2022 19:27 303 0

Siostra Maria Rafaela Bałdys ma 97 lat i 9 miesięcy, a 21 listopada obchodziła 70-lecie złożenia ślubów zakonnych. Nadal ma radosne usposobienie i wspiera wspólnotę. 

Jak czytamy na świdnickim portalu gosc.pl, siostry z kłodzkiej wspólnoty Klarysek od Wieczystej Adoracji, upiekły tort i dziękowały za jej modlitwę i właśnie za poczucie humoru. Siostra Maria Rafaela wstąpiła do Franciszkanek Najświętszego Sakramentu w Kłodzku 15 kwietnia 1951 roku. Profesję złożyła rok później, 21 listopada 1952 roku. Wielokrotnie była wybierana przez wspólnotę na przełożoną klasztoru. 

Była wspaniałą i ofiarną hafciarką i dobrą kucharką. Swym mocnym głosem chętnie wspierała śpiew brewiarzowy w chórze oraz liturgię. Przez wiele lat troszczyła się o archiwum klasztoru. – Teraz, gdy już nie może pomagać ze względu na słabe zdrowie, wspiera nas swą modlitwą i dobrym słowem – podkreśla s. Leticja, a jej wypowiedź przytacza gosc.pl.

Biskup świdnicki Marek Mendyk podziękował jubilatce za „świadectwo wytrwałości i wierności złożonym przyrzeczeniom, które mają rangę ślubów: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa”. 

Zdjęcie: świnicki gosc.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)