komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Kłodzka Policja ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników wodociągów lub innych firm usługowych

wtorek, 9.7.2019 15:14 , komentarze: 0 , odsłony: 380
kategorie artykułu:

Policja powiatu kłodzkiego ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich.

Kłodzka Policja ostrzega przed złodziejami podszywającymi się za pracowników wodociągów lub innych firm usługowych. Wchodzą oni do mieszkań i pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody lub wymyślonej awarii, wykorzystują nieuwagę i okradają mieszkańców. Do takiego zdarzenia doszło kilka dni temu w Kłodzku. Kobieta wpuściła do mieszkania dwóch mężczyzn podających się za pracowników wodociągów. Oszuści wykorzystując jej  chwilową nieuwagę ukradli z mieszkania biżuterie oraz pieniądze.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań, nic od nich nie kupować i nie przekazywać im pieniędzy.

Zdarzają się sytuacje, gdzie oszuści podają się za wolontariuszy i nielegalnie zbierają pieniądze. Policjanci apelują również o zachowanie ostrożności i czujności, a w sytuacji podejrzeń co do legalności zbiórki pieniędzy, o zgłaszanie takich przypadków w najbliższej jednostce Policji lub pod numerem 997 lub 112.

W ramach realizowanego przez policję powiatu kłodzkiego programu profilaktycznego pn. ”Wzorowy Senior” funkcjonariusze ostrzegają przed oszustami. Ponadto zwracają się z apelem do rodzin seniorów - informujmy naszych dziadków i rodziców o tym, że są oszuści, którzy mogą wykorzystać ich życzliwość. Porozmawiajmy z seniorami jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich podając się za funkcjonariusza policji lub przedstawiciela jakiejś firmy. Nasza troska i działania mogą uchronić ich przed utratą oszczędności.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
poniedziałek, 10.8.2020 19:09
poniedziałek, 10.8.2020 10:10
sobota, 8.8.2020 00:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe