komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Kłodzko: Ponad 90 cudzoziemców zatrzymanych przez Straż Graniczną

czwartek, 3.9.2020 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 11159
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kłodzka, pomimo wakacji i letnich urlopów nie zwolnili tempa i nie ustawali w wysiłkach, by ujawnić i zatrzymać cudzoziemców, którzy nie przestrzegali polskich przepisów. Działania przeprowadzone od dnia zakończenia tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej (15 czerwca 2020), skierowane na zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz nielegalnego zatrudniania cudzoziemców pomogły ujawnić i zatrzymać ponad 90 obcokrajowców.

Stwierdzone przez funkcjonariuszy z PSG w Kłodzku naruszenia o charakterze migracyjnym związane były między innym z brakiem dokumentów uprawniającym do przekroczenia granicy. Cudzoziemcy często również naruszali zasady kwarantanny i po wjeździe do Polski zamiast na kwarantannę usiłowali wyjechać do Czech. Ujawniono także cudzoziemców, którzy wyłudzili w polskich przedstawicielstwach dyplomatycznych wizy z prawem do pracy, a tak naprawdę nie podjęli w Polsce zatrudnienia. Posiadane wizy wykorzystywali w innym celu, w większości jechali szukać lepiej płatnej pracy w Czechach lub w Niemczech. Takie wizy zostały cudzoziemcom cofnięte lub unieważnione a oni zobowiązani do wyjazdu z Polski. Gros z zatrzymanych cudzoziemców przedłużyło swój pobyt w Polsce lub na terenie Unii Europejskiej ponad dopuszczany okres. Kolejna grupa cudzoziemców, którą zatrzymali funkcjonariusze to osoby, które wykonywały w Polsce pracę bez wymaganych dokumentów. Ponadto funkcjonariusze SG z Kłodzka zatrzymali także trzech poszukiwanych na podstawie listów gończych Polaków. 

Wśród ujawnionych i zatrzymanych przez kłodzkich pograniczników cudzoziemców najwięcej było obywateli Ukrainy. Kolejne państwa z których pochodzili ujawnieni i zatrzymani cudzoziemcy to Białoruś, Rosja, Uzbekistan i Mongolia.

 

Wasze komentarze

ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele