Sportowe zmagania służb mundurowych

niedziela, 12.5.2019 18:54 3826 1

Rajd rowerowy i wędkarstwo – to dyscypliny, w których 7 maja 2019 roku funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kłodzku zdominowali konkurencję. Zawody odbyły się w ramach przygotowań do Święta 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej oraz I Święta Służb Mundurowych.

W dniu 7 maja na zbiorniku wodnym w Korytowie odbyły się zorganizowane przez Zakład Karny w Kłodzku zawody wędkarskie o tytuł drużynowego mistrza w wędkarstwie spławikowym. Do rywalizacji przystąpiło 9 dwuosobowych drużyn, a do wyniku końcowego drużyny zaliczana była łączna waga ryb złowionych przez obu zawodników. Reprezentujący naszą jednostkę funkcjonariusze odnieśli duży sukces. Drużyna w składzie: ppłk Wiesław Zwiefka i mł. chor. Jan Szydełko, wsparta wieloletnim doświadczeniem, znakomitym przygotowaniem i wysoką formą zwyciężyła wszystkich rywali zdobywając tym samym najwyższe trofeum. Natomiast por. Sebastian Sowulasierż. Przemysław Lutosławski uplasowali się na dobrym, 3 miejscu. II miejsce zajęli reprezentanci 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. W kategorii „największa ryba” Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Kłodzku wywalczył zawodnik drużyny 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej.

Kolejną rozegraną tego dnia konkurencją był zorganizowany przez starostę kłodzkiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku, rajd rowerowy. Na linii startowej stawiło się 28 zawodników w tym 3 reprezentantów kłodzkiej jednostki penitencjarnej, tj. kpt. Piotr Deron, plut. Marek Grzelak oraz Janusz Czemarmazowicz. Płaska i niezbyt długa trasa zlokalizowana w okolicy stadionu sportowego podyktowała mocne tempo wyścigu. Najszybszy z czteroosobowej grupy, po finiszu okazał się być Marek Grzelak. Wartym podkreślenia jest, że jest to jego kolejny mistrzowski tytuł. Wszystkim Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

tekst: plut. Marek Grzelak , kpt. Radosław Majewski

zdjęcia: plut. Marek Grzelak, kpt. Radosław Majewski