komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Jutro policyjna akcja „Prędkość - Kaskadowy pomiar prędkości”

czwartek, 5.9.2019 12:59 , komentarze: 16 , odsłony: 6148
kategorie artykułu:

W piątek, 6 września w godzinach 6.00-22.00 na drogach województwa dolnośląskiego, w tym także powiatu kłodzkiego, prowadzone będą wzmożone działania policyjne pod kryptonimem "Prędkość – Kaskadowy pomiar prędkości".

- Działania te mają na celu nie tylko ujawnienie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań, a także wyrobienie przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za to wykroczenia nieuchronna. Głównym zadaniem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości - informuje kom. Norbert Nowicki, zastępca Naczelnika WRD KPP w Kłodzku. - Pomimo podejmowania wielu działań policyjnych, apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość, w wyniku czego niejednokrotnie giną ludzie.

Skala wypadków w Polsce, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym oraz kolizji, należy do największych, w porównaniu do zachodnich krajów europejskich. Najczęstszą przyczyną powodującą zagrożenia bezpieczeństwa na drogach jest łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności dotyczących przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Zmniejszenia tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań policji.

 

 

 

 

Wasze komentarze

Wyjdz z piwem albo niech twoj pies sie zalatwi na...
czwartek, 05.09.2019 20:41 autor: jarek
Jak się ruszysz z tej zapyziałej Bystrzycy,to zobaczysz ile jest wypadków na drogach,w dużej mierze przez nadmierną prędkość.Jak kierowcy trochę zwolnią,to będzie bezpieczniej,a za jazdę zgodnie z przepisami nikt nikomu mandatu nie wystawi.

czwartek, 05.09.2019 21:11:51 autor: Xxl

czwartek, 30.7.2020 13:12
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe