komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 26 lipca 2021

Anny, Miroslawy

Policjanci zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który przewoził kolegę w bagażniku auta

środa, 9.6.2021 16:40 , komentarze: 6 , odsłony: 3285
kategorie artykułu:

Policjanci z kłodzkiej komendy podczas patrolu podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Audi, który jechał całą szerokością jezdni. Jak się okazało mężczyzna na przejażdżkę zabrał pięciu pasażerów, z których jeden podróżował w bagażniku auta. 

W nocy ok. godz. 2:00 na terenie Kłodzka patrol policji zauważył kierującego Audi, który jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Chcąc poznać powód nietypowego zachowania na drodze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W tym samym czasie zauważyli, że poza czworgiem młodych pasażerów w pojeździe jest jeszcze jeden, który podróżował w bagażniku. Okazało się, że był to 23-letni mieszkaniec Kłodzka. Powiedział policjantom, że w bagażniku miał więcej miejsca. Kierujący natomiast twierdził, że nie spożywał alkoholu, ale jego bełkotliwa mowa wskazywała zupełnie coś innego. Podejrzenia co do stanu nietrzeźwości kierowcy potwierdziły się po wykonaniu badania. Urządzenie wskazało, że 25-latek miał w swoim organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

Podczas wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia 25-latek, chcą uniknąć konsekwencji nieodpowiedzialnego zachowania podjął próbę ucieczki, ale natychmiast został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy, ponieważ sąd zastosował wobec niego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na 5 lat.

Mężczyzna teraz usłyszy zarzuty przestępstwa. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami wydłużony na kolejne lata.

 

Wasze komentarze

Ciekawe czy mieli aktualne testy na koronawirusa

czwartek, 10.06.2021 05:17:55 autor: Lekarz Psychiatra

Pewnie chciał upić kolegę i zapodać mu pindola w poślady.
środa, 09.06.2021 20:18 autor: Zenon Bombalina
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
piątek, 23.7.2021 09:43
czwartek, 22.7.2021 13:47