Polscy strażacy wyruszyli z pomocą do Francji. Wśród nich są ratownicy z powiatu kłodzkiego

czwartek, 11.8.2022 10:41 2115 3

Na południu Francji trwa walka z pożarami lasów. Spaleniu uległo już ok. 700 ha powierzchni leśnej, a 3000 osób zostało ewakuowanych. W czwartek, 11 sierpnia z  pomocą francuskim strażakom wyruszyli ratownicy z Polski. Wśród nich są także strażacy z powiatu kłodzkiego. 

Francja wystosowała zapotrzebowanie na pomoc ratowniczą za pośrednictwem ERCC (Emergency Response Coordination Centre).  Państwowa Straż Pożarna zgłosiła swą gotowość, a Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji polecił Komendantowi Głównemu PSP zadysponować strażaków ze sprzętem, którzy wesprą francuskich partnerów w działaniach gaśniczych. Do działań skierowane zostały dwa moduły gaśnicze GFFFV Wrocław i Szczecin. W sumie 146 strażaków i 49 pojazdów. Wśród nich są także strażacy pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Nowej Rudzie. W skład wrocławskiego modułu GFFFV wchodzi także ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy i zespół prądotwórczy. Pojazd na co dzień znajduje się na wyposażeniu jednostki w Nowej Rudzie.


                                                                     GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów.

Koncentracja sił i środków we Wrocławiu nastąpiła 11 sierpnia br., a odprawę przeprowadził dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Marek Kamiński.  

Foto: KW PSP Wrocław 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Bogobojowy czwartek, 11.08.2022 11:11
A co, Francuzi sami nie są w stanie utrzymać białej...
czwartek, 11.08.2022 13:03
ciebie jakiś ksiądz musiał zgwałcić skoro w tobie tyle jadu jest prostaczku
Bogobojowy piątek, 12.08.2022 09:36
Do budy trepie!