XXVI Wielka Feta Agroturystyczna w Szczytnej [Foto]

poniedziałek, 15.8.2022 18:10 5795 3

Spławikowe zawody wędkarskie, Piknik z produktem polskim, Festiwal Przyśpiewek Wiejskich, gry i zabawy z animatorami, a także występy artystyczne i koncerty - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowane zostały w ramach XXVI Wielkiej Fety Agroturystycznej w Szczytnej. Wydarzenie zorganizowane zostało w niedzielę, 14 sierpnia na Placu za Bramą. 

Imprezę rozpoczęły zawody wędkarskie, które odbyły się przy ul. Bukowej. Kolejnym punktem imprezy był Piknik z produktem polskim, podczas którego rozegrana została Bitwa Regionów czyli konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich. Jego organizatorami są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Decyzją jury pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Lasek, drugie - KGW z Zelażna, trzecie - KGW z Chocieszowa. 

W ramach agrofety zorganizowany został także XXV Festiwal Przyśpiewek Wiejskich, a imprezę ubarwiło Holi Święto Kolorów - Zobacz relację.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.  W Szczytnej zagościła bowiem "Kraina Myszki Miki", w której animatorzy przygotowali gry i zabawy. 

Na scenie wystąpili: Modus Band, szczytniańscy seniorzy, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Szczytnej, zespół Terapia& Podzamek Boys, a gwiazdami wieczoru byli: Tomasz Karolak z zespołem Pączki w Tłuszczu oraz Weekend. 

Wydarzenie zwieńczyła dyskoteka z DJ Tommy Team.  

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

rysiu 67 środa, 17.08.2022 17:28
kto ci broni otworzyc prywatny biznes i zatrudnic ludzi wo...
Fet środa, 17.08.2022 10:00
Więcej imprez_np. dzień ziemniaka, dzień jakiś inny...co będzie się odbywało cyklicznie. Szkoda, że miasta okoliczne nie potrafią się dogadać i w jednym czasie jest wysyp imprez, że nie wiadomo co wybrać, a poza okresem wakacyjnym brak imprez typu Feta. niestety region bez przyszłości. dla mieszkańców, niestety tylko zarobkowanie w Czechach, a nic nie tworzy się w mieście żadne nowe przedsiębiorstwo, zakład pracy. A może jaką spółdzielnię wyrabiające wyroby jak w innych gminach np. wyroby z wikliny, czy cegły z gliny. Naprawdę jest sporo do wyboru, ale albo urzędnikom się nie chce pomyśleć, albo mieszkańcom działać. Przecież można wziąć przykład z innych gmin.
Małgosia ze Stegny wtorek, 16.08.2022 12:31
Feta się udała w 100% Więcej takich imprez