Aleksandra Glamkowska z Dusznik-Zdroju mistrzynią Polski w maratonie na wrotkach!

poniedziałek, 29.8.2022 11:11 3110 5

Związana z klubem UKS Orlica Dusznki-Zdrój Aleksandra Glamkowska, została ponownie mistrzynią Polski w jeździe szybkiej na rolkach. W zawodach rozegranych w Gdańsku w sobotę, 27 sierpnia,  obroniła tytuł na dystansie maratonu, czyli 42 230 metrów. Sam bieg minimalnie przegrała z Łotyszką.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych Mistrzyni napisała, że nie było łatwo: – Po pierwszych 5 kilometrach już czułam, że to nie mój dzień. Bez zajawki... Brak siły i walka z głową. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz położyłam ręce na kolana w trakcie wyścigu. Byłam blisko decyzji, żeby zejść... Hmm, może takie dołki czasami są potrzebne. Jeden krok w tył – no trudno. Może za to będą dwa do przodu.

Zawody zostały rozegrane w ramach w XII edycji Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy. We współpracy z Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich, odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach. Startowała w nich większa ekipa z klubu z Dusznik-Zdroju. Wszyscy dotarli do mety!

– Mamy nadzieję na kolejne lata takiego wzoru do naśladowania! – tak w UKS Orlica Dusznki-Zdrój podsumowują sukces Aleksandry Glameckiej. [kot]

Źródło zdjęć: profile fb Aleksandry Glameckiej i UKS Orlica Dusznki-Zdrój