4 medale dla reprezentantów MKST Bystrzyca Kłodzka

poniedziałek, 13.5.2019 12:36 3221 0

43 kluby z całej Polski wzięły udział w zorganizowanych w dniach 10-11 maja w Białej Podlaskiej, XXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do. Wśród nich nie zabrakło także reprezentantów MKST Bystrzyca Kłodzka.

Wśród najlepszych z najlepszych rywalizowało troje podopiecznych trenera Grzegorz Ozimka, którzy łącznie wywalczyli 4 brązowe medale oraz punkty w systemie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- W kategorii młodzieżowiec dwa brązowe medale wywalczyła Kinga Kaczor, w konkurencji walk do 62kg oraz układach formalnych, natomiast wśród juniorów Ala Armata walka 60kg oraz Ernest Soboń walka 68kg. Ernest bardzo wysoko uplasował się w konkurencji technik specjalnych na miejscu 5-8 przegrywając minimalnie dogrywkę o brązowy medal z zawodnikiem z Rybnika. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentują w kolejnych startach - mówi Grzegorz Ozimek, MKST Bystrzyca Kłodzka.