komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Jutro wzmożone działania policji. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na pieszych i rowerzystów

wtorek, 3.12.2019 10:51 , komentarze: 9 , odsłony: 3634
kategorie artykułu:

4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

        Fot. Pixabay

Co istotne bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w Polsce, w porównaniu z poprzednim rokiem, poprawiło się. Zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, rannych i zabitych. Jednak mimo poprawy trzeba pamiętać, że zagrożenie wypadkami ciągle jest realne. Odnosząc się, chociażby do zdarzeń z udziałem pieszych to zatrważa fakt, że wciąż blisko połowa wypadków z ich udziałem miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Dlatego w ramach realizowanych już po raz dwunasty w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych. Pamiętając, że piesi są sprawcami ¼ wypadków ze swoim udziałem bacznie przyjrzą się również ich poczynaniom.

Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość a zwiększyć uwagę.

Źródło: KPP Kłodzko

 

Wasze komentarze

Rano nie może jechć bo sie wieczorem nachlał to rowerem jedzie bo za to tylko 500 skasują
środa, 04.12.2019 05:32 autor:

Będą sprawdzać czy mają zimowki w rowerach
wtorek, 03.12.2019 21:33 autor:

Poprosimy patrol na ścieżka rowerową koło stadionu - ścieżka nie odśnieżona . Ścieżka jest w kilu miejscach źle oznakowana i w niektórych miejscach skradziono oznakowanie. Piesi w miejscach gdzie ich nie powinno być. Zaparkowane auta na ścieżce rowerowej .
wtorek, 03.12.2019 20:51 autor: rowerekzimą

Teraz idealna pora jest by zrobić porządek z pajacami co jeżdżą na światłach dziennych i za tych co mają mijania razem z dziennym lub halogenami., tyle że policja się nimi nie interesuje a to jest patologia.
wtorek, 03.12.2019 17:48 autor: Realista

Wnusi wchodź na przejście przecież mamy pierwszeństwo, kierowca musi uważać. A później napiszą na tablicy nagrobnej tu leży wnuczek z babcią co zginęli na pasach.
wtorek, 03.12.2019 17:42 autor: Realista

Rowezysci o tej poze to albo wyczynowcy albo patologia do pracy zmierza na wpół trzezwa
wtorek, 03.12.2019 11:26 autor:

Masakra!!! W grudniu będą kontrolować rowerzystów!!!
wtorek, 03.12.2019 11:45 autor: Przemo

poniedziałek, 3.8.2020 15:26
poniedziałek, 20.7.2020 11:54
1
Wymarzone wesele
ELMECIK
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe