Gmina Kłodzko: znaleziono niewybuch. Teren zabezpieczają policjanci

wtorek, 6.10.2020 14:50 3735 3

W kompleksie leśnym na terenie Krosnowic znaleziony został pocisk artyleryjski. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

Na tego rodzaju znalezisko przypadkowo natrafił mężczyzna, który wykonywał prace budowlane i zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski. Policjanci do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu służb takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

kłodczanin środa, 07.10.2020 08:10
W kompleksie leśnym wykonywał prace budowlane? Chyba budował dziką gorzelnię jak na Podlasiu.
xxx środa, 07.10.2020 13:19
Po prostu wywoził gruz do lasu.
Starkostka wtorek, 06.10.2020 20:34
Apeluje do rządu by zajął się niewybuchami zalegającymi od czasów wojny. Obecne władze państwowe nie robią nic w tej dziedzinie. Zrzucając wszystko na barki samorządów, i tak mającymi pełne ręce roboty ....