Policja wspólnie z Żandarmerią Wojskową prowadzą kontrole dot. przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

środa, 21.10.2020 12:52 2021 2

Na terenie powiatu kłodzkiego patrole policji wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej prowadzą wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

W związku ze wzrostem rozprzestrzeniania się koronawirusa, policja powiatu kłodzkiego  zwiększa ilość patroli, które  egzekwują przepisy dotyczące przestrzegania zaleceń i obostrzeń sanitarnych. Mundurowi  sprawdzają również, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu izolacji. Przypominają o możliwości korzystania z aplikacji  oraz, czy pozostałe osoby stosują się do aktualnych obostrzeń. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i zminimalizowanie ryzyka zakażenia i liczby chorych.

Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. Istotne jest , aby osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad. W przestrzeganiu tych zasad pomocna jest aplikacja „Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

W przypadku stwierdzenia wykroczenia, związanego z nieprzestrzegania obowiązujących zasad, funkcjonariusze sporządzają dokumentację, która kierowana jest do sądu i ten podejmuje dalsze decyzję w tej sprawie. Za popełnienie tego wykroczenia sąd może orzec karę grzywny w wysokości do 5000 zł. Pamiętajmy, że informacja o złamaniu zasad dotyczących kwarantanny trafia do służb sanitarnych, które w drodze decyzji administracyjnej również mogą ukarać taką osobę karą finansową.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

greg poniedziałek, 26.10.2020 01:44
Ciekawe, że nie ma komentarzy :)
DK 8 sobota, 24.10.2020 10:03
Wypadek w Szczytnej. 2 osoby nie żyją.