komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 25 lipca 2021

Walentyny, Krzysztofa

Grupa SPEED ujawniła kolejne zagrożenia na drogach powiatu kłodzkiego

wtorek, 11.5.2021 12:37 , komentarze: 0 , odsłony: 915
kategorie artykułu:

Policjanci z grupy „Speed” z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne działania na terenie naszego powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze ujawniali przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

Policjanci z kłodzkiej grupy SPEED również podczas ubiegłego weekendu nadzorowali ruch na drogach powiatu kłodzkiego. W służbie  wykorzystali nieoznakowany radiowóz  z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu. Podczas realizacji zadań  zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto jechało z prędkością  105 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym prędkość o 55 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 33-letnia kobieta, który  za powyższe wykroczenie została ukarana mandatem. Mieszkanka powiatu kłodzkiego utraciła również prawo  jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała 10 punktów karnych.

Również policjanci kłodzkiej drogówki podczas weekendu zatrzymali 23-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierujący również  utracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 10 punktów karnych oraz został ukarany mandatem.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Funkcjonariusze  zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego.

Funkcjonariusze z grupy „Speed” monitorują  w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

 

Wasze komentarze

czwartek, 15.7.2021 10:36
3
sobota, 3.7.2021 11:38
6