Można zaplanować podróż koleją z Trzebieszowic do Warszawy, choć biletów nie ma

czwartek, 25.8.2022 09:13 2506 7

Trzebieszowice to największa wieś w gminie Lądek-Zdrój i za chwilę zyska połączenie kolejowe z Warszawą! Wiemy, że taka podróż potrwa 6 godzin i 31 minut, a bilet normalny będzie kosztować 90 złotych i 40 groszy.

To nie jest żart. Podobne będzie z innymi wioskami na trasie ze Stronia Śląskiego do Kłodzka. Wszystko to w ramach akcji „autobusy za pociągi”, którą od 5 września uruchamiają Koleje Dolnośląskie [pisaliśmy o tym ostatnio TUTAJ]. Póki rozkład jazdy nie zostanie oficjalnie opublikowany, a spodziewamy się tego lada dzień, możemy już zaplanować podróż, choć biletu jeszcze nie kupimy.

I tak... Jeśli chcemy dojechać z Trzebieszowic do Warszawy, warto wybrać połączenie o 14:10. Przed dziewiątą wieczorem będziemy na miejscu. Co w tym nowego, skoro i tak dwa razy będziemy musieli się przesiadać? Przede wszystkim na podróż do Wrocławia kupimy jeden bilet, czyli będzie taniej niż dotąd. Nie musimy się też bać, że jeśli kolejowy autobus na pierwszą przesiadkę się spóźni, nie zdążymy na pociąg z Kłodzka do Wrocławia. To teraz będzie jedno połączenie, choć realizowane najpierw autobusem, potem pociągiem Kolei Dolnośląskich. A z Wrocławia pojedziemy już do stolicy pociągiem ekspresowym, choć ten już na nas nie musi czekać...

Ilu pasażerów będzie miała linia Trzebieszowice-Warszawa? Z pewnością niewielu, choć może goście Zamku na Skale zechcą tak podróżować? Po latach wraca jednak wygodny publiczny transport z tej części powiatu kłodzkiego do reszty kraju. Podróż do Białegostoku na przykład (675 km) zajmie mieszkańcom Trzebieszowic mniej niż 12 godzin. Ale już do Kłodzka tych połączeń będzie nie mniej niż 7 dziennie (także w soboty, niedziele i święta!), podobnie do Lądka-Zdroju. Będzie też można na pokład takiego autobusu zabrać rower. Co też ważne, nazwy Trzebieszowice czy Lądek-Zdrój wracają do kolejowych rozkładów jazdy.

Kiedy wróci pociąg na zarośniętą dziś linię kolejową 322 zlikwidowaną w 2004 roku? Nie wcześniej niż za 2 lata. Komunikacja autobusowa, do której dopłacają samorządy, będzie funkcjonować do końca 2022 r. Taka teraz jest umowa, ale – co niemal już pewne – czas jej obowiązywania zostanie przedłużony. Co najmniej do wyborów... [kot]

Zdjęcie Zamku na Skale w Trzebieszowicach: www.zameknaskale.com.pl

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

Czytelniczka czwartek, 25.08.2022 09:49
Proszę uaktualnić informacje i nie wprowadzać ludzi w przeświadczenie wynikające z tekstu, że kupią jeden bilet np do Warszawy. Obsługa Kolei Dolnośląskich nie ma możliwości sprzedawać bilety na pociągi ekspresowe.
Druga sprawa jeśli autobus się opóźni, prawdą jest że pociąg z Kłodzka zaczeka, ale już pociąg ekspresowy nie musi.
I chodzi mi o każdy pociąg ekspresowy jak i osobowy, nie tylko w kierunku do Warszawy
doba.pl/dkl czwartek, 25.08.2022 10:07
a czy przez Internet nie można kupić jednego biletu? fakt: w dwóch kawałkach...
Czytelniczka czwartek, 25.08.2022 23:33
Nie będzie to jeden bilet, a dwa. Na dwóch różnych przewoźników.
I jeżeli chodzi o kupno przez internet to najczęściej trzeba kupować przez dwie różne aplikacje bądź strony.
System koleo nie sprzeda biletu, niestety, na pociąg ekspresowy
czwartek, 25.08.2022 09:17
Buahahahaha!!!! Państwo z dykty. Podróż palcem po mapie. Kurua takie atrakcje tylko dzięki pisuarom.
Zibi czwartek, 25.08.2022 09:33
Rządy Pis przypomnieli mi serial komediowy zmiennicy Bareja by się nie powstydził
Bogobojowy czwartek, 25.08.2022 10:20
Ja już chłopie nie mogę z tym tępym motłochem. W robocie mam kilku pisuarów. To są ludzie młoty normalnie. Niby normalni, ale wspomnij cokolwiek, że te sqrwysyny coś nawywijali, to cię będą po hali wyzywać od tępych peowców i wypominać ośmiorniczki. Kumasz? Kurua oni dalej na tych ośmiornicach zawieszeni. Mówię, ludzie młoty. Kubuś Puchatek to przy nich Einstein.
czwartek, 25.08.2022 14:35
Młot.