W Lądku-Zdroju rynek przenosi się na ulicę Ogrodową

czwartek, 25.8.2022 17:33 1679 1

Na ulicy Ogrodowej w Lądku-Zdroju pojawiły się rusztowania. I nie jest to początek ocieplania przed zimą jednego z budynków, co zalecał nam sam premier [chrust zbierać radził inny polityk obozu rządzącego], ale działanie artystyczne. Powstaje tam mural na podstawie akwareli  autorstwa Pauliny Bagińskiej.

Miejsce to pozbawione było dotąd uroku. Podczas ostatniej kampanii wyborczej wykorzystywane było na baner jednego z kandydatów do rady powiatu. Jego potężna twarz żegnała wszystkich wyjeżdżających z miasteczka. Na tyle skutecznie, że kandydat ów do dziś reprezentuje wyborców. Ściany użyczył właściciel budynku, na parterze którego jeszcze nie tak dawno okoliczna śmietanka raczyła się nieprzyzwoicie tanim piwem. A teraz pojawią się tam bajkowo kolorowe kamieniczki nieodległego ryku.

Kim jest Paulina Bagińska? To osoba, która nie potrafi usiedzieć na miejscu. Niemal nie ma w Lądku-Zdroju wydarzenia kulturalnego czy społecznego, w którym nie brałaby udziału, a większość z nich nie tylko inspiruje, ale i jest ich częścią. Teatr, muzyka, instalacje przeróżne... Tak, jak rozpoczęty dziś II Street Art Festival. Właśnie podczas tej imprezy mural ma zostać odsłonięty. Miało się to odbyć już w piątek, 26 sierpnia, o godz. 21:30.  Ostatecznie mural w pełnej krasie obejrzymy dzień później, o czym poinformowała nas sama pani Bagińska, .

– Potem pokażemy archiwalny film z Lądkiem w tle – zapowiada animatorka kultury, która zaprasza do niedzieli na wszystkie imprezy ulicznego festiwalu. A tło sobotniej projekcji będzie podwójnie lądeckie: na ekranie plenerowego kina na dole, a nad nim na nowym muralu. [kot]

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

szary robotnik czwartek, 25.08.2022 21:12
Zanim pojawi się tu jakiś głupi teks dotyczący aktualnego dobrobytu powiem "POWSZECHNEJ GŁUPOCIE MÓWIMY - NIE !"